| AmyLeea a întrebat:

Nu pot sa cred ca sunt deja clasa a8a!
Intr-un fel, imi pare atat de rau ca termin generala, dar in acelasi timp am mari asteptari de la minunatii "ani de liceu" despre care vorbeste toata lumea. Astept si nu astept cu nerabdare ca totul sa se termine.
Am ales sa raman la liceul din orasul meu si sa aplic pentru profilul filologie alaturi de o buna prietena de-a mea. Chiar sunt nerabdatoare, totusi imi este frica de "nou" si de cum ma voi adapta.
Cum vi s-a parut voua clasa a8a?
Va e dor de generala?
Si, cea mai importanta, cum a fost pentru voi trecera de la generala la liceu?

3 răspunsuri:
| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Totu vine de la sine, aveam aceleasi intrebari in minte ca si tine... o sa ii placa, nu are cum altfel

| Freddie23 a răspuns:

Am vesti proaste pentru tine... daca-ti place clasa a 8-a asa de mult, o sa-ti fie foarte greu intr-a noua.
Iti spun pentru ca mi s-a intamplat la fel, si intr-a noua am fost ca pe alta lume. Apoi lucrurile s-au schimbat si a fost viata frate... si stii care-i culmea? distractia este inzecita la facultate!

| agathapurple a răspuns:

Liceul vine cu schimbari si este normal pentru ca reprezinta o noua etapa din viata. Oameni noi, colegi noi, profesori noi, mai tarziu o sa ramai cu mai multe amintiri din liceu decat din generala. Depinde de tine si de colectiv dar in mare este vorba de noi experiente si foarte multe faze amuzante happy dar repet, depinde si de tine