| lavinia_8153 a întrebat:

Nu stiu ce profil sa aleg pentru anul viitor la liceeu la bilingv.Ideea e ca imi place f mult engleza si ma pricep foarte bine din toate punctele de vedere dar e prea comuna si prea multa competitie avand in vedere ca eu fac de 4 ani cu o profesoara de tot cacatul si altii fac de la gradinita. Iar la germana am fost de curand la olimpiada si am lluat premiul 1la judeteana dar nu exista mai departesaddecat la anul.deci ce sa fac? Engleza sau germana? La germana sunt si foarte multe burse si putine ocupate dar e si mai grea sh sunt f multe avantaje si dezavantaje la aman2 si nu stiu ce sa facstraight face

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai draga nu te criza eu am mers anul trecut pe germana da gandeste-te bine la ce vrei ca si engleza e buna da liceul meu e cu caracter german cum vrei da eu te sfatui prieteneste da mergi pe germana