| lalalalalalalaa a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac.toata lumea imi zice ca sunt grasa.Am tinut o gramada de diete, dar nu a functionat nici una.Stiti vreo dieta eficienta sau vreun mod de slabire?

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu există diete de slăbit, ci învață să mănânci.
Consultă un medic nutriționist și practică un sport, exerciții fizice zilnice, multă mișcare.
Scoate din alimentație toate produsele care "te ajută" la creșterea în greutate, ultima masă servită (o cină săracă în calorii) să fie cel mai târziu la ora 19. 00 h, ceaiuri depurative, etc.
Pa, pa.