| Lukasz a întrebat:

Nu stiu, de ce am o presimtire ca voi ramane corijent la matematica anul asta? Desi nu am luat nici o nota. Profesorul ne ameninta ca anul asta lasa foarte multi corijenti, si este un profesor foarte server. Iar eu la matematica is bata, sa nu mai zic la fizica. Desi invat, fac exercitii, nu inteleg absolut nimic, anul trecut am luat media 7, dar eram a 6-a, si am auzit ca a 7-a e mai grea. si la fizica si la mate. Nu stiu, daca raman corijent cine stie ce cearta pe capul meu, mai ales de la tata, am fost premiant in clasele 1-4 doar cu premiul 1, chiar daca sunt clase usoare insemna ceva pentru mine, dar acum mor de frica. nu stiu de ce am presimtirile astea.
Cum sa ma perfectionez la Mate si Fizica? Inafara de a merge la meditatii

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Spune așa ca sa va facă sa învățați și sa va fie frica de el. Un profesor nu poate lasa mulți corigenți, altfel și-ar face singur reclama proasta ca nu e un profesor bun.
Ce trebuie tu sa faci e sa fii atenta la ore, sa iesi la tabla, sa îți faci temele acasă, sa îl intrebi dacă nu înțelegi ceva și o sa vezi ca vei lua note mari. Dacă profesorul te va remarca și va vedea ca ești conștiincios atunci nu mai ai nicio șansa sa te lase corigent.