| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu de ce, imi apare necuratu in gând atunci cand vreau sa ating ceva, iar daca mi-a aparut si am atins un obiect, nu il mai iau pentru ca, in mintea mea percepe ca si cum ii dau lui dar nu vreau. Cum pot face, am acest gând de cam 2-3 saptamani?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i cand vrei sa furi si atingi un obiect, necuratul este cel care te impinge sa faci gestul furatului, dar Doamne-Doamne vine iute din urma si-ti da peste mana ca sa nu-l furi, de aceea te opresti la timp.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

In mintea mea percepe. Cum percepe asta?