| cOnTexT a întrebat:

Nu va intreb daca da sau ba. eu imediat fac 18 ani. si pur si simplu m-am saturat de tot d'oh. Atata cearta, din orice prostie. Atata stres din nimicuri. Atatea reprosuri..Am incercat sa'mi caut de lucru pe perioada verii dar nu m'a angajat nimeni pentru ca nu aveam 18 ani. iar in fiecare zi reprosuri ca nu fac nimic. nici o problema am sa fac eu totul. [b]Asta este. multi au pornit singuri si de jos. si au ajuns foarte sus! [/b]Cand e vorba sa fac ceva curat/lucrez sunt baiat mare iar cand e vorba sa stau mai mult afara. sa plec undeva sau ceva de genul sunt inca copil. nu mai are rost. Toata viata mea am incercat sa fac ce or vrut ei si nu am reusit pentru ca nu mi-a placut. Ei vor sa fac, sa fac sa tot fac. Macar stiu ca am sa fac pentru mine.

Ideea sta in felul urmator. mai stau incat sa-mi fac buletinul sa nu il am expirat, iar o suma de inceput incat sa iau o chirie ma pot descurca. iar job am gasit la 6 milioane jumate + bonuri program stabil 8 ore. Am de gand sa lucrez pana voi strage destui bani sa plec intr'o tara in care se vorbeste limba engleza pentru ca o stiu foarte bine.Iar de acolo incet incet ma voi ridica.
Ajutati'ma cu niste sfaturi! Probleme care sa le iau in considerare sunt convins ca sunt care au mai trecut prin asa ceva pe acest site. iar cei care nu au trecut la fel ma pot ajuta! Multumesc!
[quot]Ce nu te omoara te face mai puternic![/quot]

1 răspuns:
| iuly13 a răspuns:

Sall si mama mea a plecat in alta tara de 6 ani in primii ani iab ost foarte greu...erau zile in carenu avea ce sa manance si tatal meu tot ii cerea bani pentru mine.deci i-a fost foarte greu batjocorita printre straini.dar q muncit din greu a suportat si acum are unloc de munca stabil 1000 euro peluna un apartament frumos.acum o luna am fost si eu la ea si mi a povestir cate a avut de indurat
sper ca ti am fost de ajutorhappy