| NuDauNumeanonim a întrebat:

Nu vreau sa ma plang de mila sau ceva de genu, dar voi ce ati face daca ati afla ca mai aveti doar cateva saptamani de trait? (2-3). Recent am aflat ca am o tumoare pe creier si ca voi muri in maxim 3 saptamani, am "tras cu urechea" la ce vorbea mama cu doctorul si am aflat. Sunt sigur ca era vorba despre mine, doctorul mi-a zis numele si i-a zis mamei mele sa nu imi zica aceasta veste pana nu sunt pregatit sau sa nu mi-o zica de tot. Cred ca a ales sa nu mi-o zica deloc deoarece am aflat asta acum 2 zile iar ea nu mi-a zis inca. Nu stiu ce trebuie sa fac, sa traiesc cu gandul ca voi scapa sau sa incep sa ma distrez cat de mult pot. Am debea 15 ani si nu cred ca am ajuns inca la "poftele" vietii. Ar trebui sa ma comport ca si cum nu as stii? poate i-as usura viata familiei mele? sau ar trebui sa abuzez cat de mult pot de aceste 3 saptamani? Stiu ca pare putin, dar au trecut 2 zile si deja simt ca maine am sa mor. Unde este Dumnezeul tau acum? nicaieri...

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Fa tot ce ti-ai dorit.Personal,ma destrablam in ultimu fel,tatuajele nu mau tentat,dar cercei in schimb grrr... du-te in cluburi,discoteci,du-te la o domnisoara ' sa te invete meserie' (intelegi tu ce vreau sa zic " big grin) Esti doar un copil, si ai asemenea probleme, imi pare rau, insa poti spera, speranta moare ultima, sport si sper sa mai traiesti cel putin 50 de ani big grin

| Radu284 a răspuns:

Ce simptome ai? Ce fel de teste ti-au facut?

| LoriLoL a răspuns:

Prefer sanu spun altceva decat sa te rogi! Dumnezeu nu e insensibil la problemele noastre, si nu el ni le cauzeaza, doar ne da puterea sa le trecem.(incearca tot ce se poate pentru a trata, nu conteaza ca doctorul a dat verdictul)

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Pai pentru inceput spune.i mamei Apoi gandeste ce ti.ai dori sa faci cel mai mult in 15 ani si nu ai avut curaj, timp, bani sau ambitie. Sincer, nici nu stiu cum as reactiona cred ca as sta inchisa incasa, m.as uita la filme si as manca iaurat, dar vad ca esti destul de puternic /puternica incat sa.ti indeplinesti niste vise... Poate nu e vorba despre tine, poate ca ai inteles gresit... si daca e, mama ta ar trebui se comporte mai ciudat decat de obice. Sigur exista un tratament pentru ca in zilele astea medicina a evoluat muuulltt. Nu trebuie sa crezi ca usurezi viata familei.IN NICIUN CAZ daca aceasta chestie se confirama desi nu cred familia ta va fi terminata. Inca sper ca te inseli si nu vorbesti serios, pentru toate exista o rezolvare.

| Solitude15 a răspuns:

Stiu cum te simti mama mea a aflat ca are acesta boala acum 4 ani da da 4 ani aceiasi boala sa si a ta dar nu si-a pierdut speranta a mers mai departe (cu toate ca avea 28 de ani) intro seara i s-a facut rau am chemat ambulanta am lasat vecina acasa si am plecat cu ea la clinica acolo a venit si tata(care nu mai locuieste cu noi ) a avut o interventie chirurgicala (nu te speria nu vei simti nimic atunci vei dormi in somn adinc )peste 3 zile neau dat voie medicii sa o vizitam dar nu putea vorbi era prea slabita speranta a ajutat-o speranta ca va fi alaturi de mine iar dupa acest caz s-a intors tata la noi. Este adevarat totusi ca inca mai umbla pe la spital are si un curs de lecuire.
sa revenim la intrebarea ta eu cred ca trebuie sa-i spui mamei tale ca shtii si totusi sa incerci sa vorbesti cu un medic si desigur sa nu-ti pierzi speranta
Fundita happy si succes curaj

| rougeMircea a răspuns:

Asta-i viata.Imi pare rau. Dumnezeu exista.Dar in momentul asta celalalt e la putere.
Distreaza-te si nu te gandi la ce se va intampla.Stiu in ce situate esti.Descarca-te.Fa ce iti place, joaca ce iti place...
Viata e ca un abur..Asta e faza.
Imi pare rau si vezi daca sigur nu mai e o sansa.

| florin443 a răspuns:

Traiesteti viata cat timp mai ai. big grin