| Insurgent a întrebat:

Nuj ce naiba am :]]...adica am deseori stari de depresie cand imi vine pur si simplu sa-mi plang de mila ca sa zic asa :]], dar fara a avea un motiv! nu imi ascult parinti, dar uneori chiar exagerez cu asta, nu-mi dau seama pe moment, putin dupa aia insa incer sa ma comport mai bine, dar pur si simplu ma enervez foarte repede chiar daca nu e o chestie importanta si fac mereu ca de obicei, la scoala ce sa zic vreau sa invat ca sa iau note bune pentru ca mai putin merg la liceu, dar pur si simplu programu e de dupa masa si nu am timp, la chimie si fizica sunt in pana de corigenta, insa nu inteleg nimic din ce zice profa aia, uneori chiar ma simteam bine ca nu invatam, dar alteori ma gandeam. daca trebuie sa dau corigenta si chestii, sincer habar n-am ce am :]]. mai ales ca iintru imediat in niste stari triste fara motiv, oare dc?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sincer...ai de ce sa iti plangi de mila si toate motivele sa fii compatimita de altii si sa fii data drept exemplu negativ. Te-ai gandit cum ar fi fost sa te nasti la orfelinat si sa nu-ti fi cunoscut niciodata parintii? In loc sa-i jignesti mai bine gandeste-te. Tu esti ceea ce esti datorita si nu din cauza lorraised eyebrows

NOname
| NOname a răspuns:

Raspunsul este simplu: "esti adolescenta". In timp aceste stari vor disparea, si vei putea sa te bucuri de viata.
Succes, draga! Numai bine!

| alina44 a răspuns:

Incearca sa-ti pui oridine in gandurihappy Referitor la scoala, gandeste-te ca este singura modalitate de a ajunge undeva. Fa-ti timp pentru scoala, integreaza-te in colectivul clasei, spune-ti glume, distrati-va. In felul asta o sa-ti placa scoalalaughing Incearca sa iti intelegi si parintii, ei doar pentru tine se zbat.In concluzie, pentru a depasi starile astea, fa doar lucruri care sa iti placa tie, dar si celor din jur, astfel incat toti sa fiti multumiti. Sper ca te-am ajutat.Bafta:*

| Yuhuuuuu a răspuns:

I'm not sure, but... ma gandesc ca ar avea vreo legatura cu varsta adica... chestia de adolestenta, viata e roz, ai toata lumea la picoare. Desi stiu ca nu e asa, si eu sunt in aceeasi situatie... happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Cred că ai aceste stări pentru că în subconştientul tău eşti nemulţumit/ă de tine. Fii mai bun/ă cu părinţii tăi. Nimeni pe lumea asta nu te iubeşte şi nu te va iubi ca mama.
Luptă puţin să obţii rezultate ceva mai bune şi imediat te vei simţi mai bine.Scoală-te mai de dimineaţă ca să ai timp. Du-te la profele acelea, vorbeşte politicos şi roagă-le să te ajute să ajungi la un nivel măcar mediu. Ţine-te de ce spun ele. Fă sport, citeşte, gândeşte-te cât mai puţin la cât de trist/ă eşti :)
Te invit pe http://www.lecturirecenzate.ro/ O să te facă să mai uiţi de ale tale!