| ForbiddenLove a întrebat:

O alta intrebare legata de un baiat dar el este un "amic" sau ceva de genu... e un coleg de clasa.Ma inteleg bine cu el CRED si la scoala ma tot intreaba chestii gen: ce mai faci, de ce nu l-am salutat cand am venit la scoala, anumite chestii care se mai intampla pe la scoala, si altele.Nu stiu de ce sunt cam timida in prezenta lui si nu prea vorbescu el iar pe mess cand vreau sa vorbesc cu el (bineinteles ca pe mess nu sunt timida straight face) si il intreb ce mai face nu imi raspunde! De ce? Ce ar trebui sa fac si cum sa imi inving timiditatea aia?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Pe el il afecteaza ca nu vorbesti cu el cand sunteti fata in fata. Se astepta la altceva de la tine, sa fii mai activa, sa ii arati ca nu e oricine pentru tine. Probabil din orgoliu nu iti raspunde pe messenger si din frustrare ca nu poate fi la fel si cand sunteti fata in fata, sa vorbiti cum o faceati pe mess inainte. Te-ai gandit ca vrea doar sa te faca sa il abordezi tu? Baiatul asta a incercat multe metode si vazand ca nu dau rezultate a zis ca va aborda o ultima incercare de totul sau nimic. Te va ignora si daca ii vorbesti tu din proprie initiativa se va intoarce la ce era. Daca nu va spune ca e mai bine asa. Nu stiu daca te-ai gandit dar eu cred ca elimina conversatiile tip messenger si nu iti mai raspunde ca sa te faca sa ii vorbesti cand sunteti fata in fata. Daca te intreaba ceva incearca sa ii arati ca iti face placere ca te-a intrebat si ca iti place de obicei prezenta lui. Nu raspunde sec, raspunsuri scurte. Arata-i ca vrei sa vorbiti mai mult. Raspunde-i si apoi intreaba-l si tu ceva. Arata-i ca si tu ai vrea sa fie mai altfel, mai bine, sa vorbiti mai des si mai multe. Succes!

1 răspuns:
| micutzagirl a răspuns:

Pai... testeaza-l sa vezi daca chiar vrea ceva de la tinewinking de exemplu, daca nu iti raspunde pe mess, nu ii mai scrie nici tu, iar la scoala incearca sa il "ignori" putin. nu il mai pune tot timplul pe el pe primul loc, vorbeste si cu altii, socializeaza. cu siguranta va fi uimit de noua ta atitudine si atunci se va interesa el de tine, va veni el la tine sa te intrebe ce faci si chestii. va fi mai interesat de tine happy nu ii arata cat de mult de doare faptul ca nu iti raspnde pe mess. dar data viitoare cand o sa vina sa vorbeasca cu tine pune-l putin pe locul doi. cand il vezi ca vine spre tine, du-te si vorbeste cu alt coleg. si uitata-te la el (discret) sa vezi daca il afecteaza happy