| YeooHbk a întrebat:

Oamenii slabi isi ascund sentimentele? Sau cei puternici?‎

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Oamenii destepti isi ascund sentimentele. Ca doar individul nu-i prost sa poata fi citit ca o carte acum!
Depinde ce sentimente. Ca alea negative, toti le-arata.Alea 'bune'... mai rar sunt care le au...

Tu te referi la iubire si chestii dinalea?
Mai, daca un bou pretinde ca ii 'puternic' si ca isi ascunde sentimentele, de fapt e un orgolios, da-i cu matura-n cap si "Pa!"
Daca ii unul s'slab' adica, papa-lapte, ala nu-i barbat. La fete mai merge, ca ele sunt de felul lor mai emotive si mai mataite...dar la baieti asta e o porcarie. Deci oamenii intregi la minte, cu nu asa mare doza de orgoliu nu isi ascund sentimentele.

| T0T a răspuns:

Depinde.

| SkyPilot a răspuns:

Si unii si ceilalti, dar depinde si de ce sentimente este vorba.

| Sociopat a răspuns:

Un om destept stie ce sentiment sa mimeze si la ce moment.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni inteligenti le ascund. daca iti arati sentimenetele esti luat de prost, oricat se mananca rahat in ziua de azi " de ce nu iti aratati sentimentele, lasa chestiile alea cu "man up"", dar de fapt asa vrea toata lumea, nu vrea sa stie de ce gandesti tu ce adevarat sau ce simti despre ceva anume, nu doare pe nimeni. cei slabi le arata, si mai mult au de suferit.

| Voidwithin a răspuns:

Oamenii puternici isi controleaza sentimentele.
Daca nu ti-ai controla sentimentele nu cred ca ai mai avea prieteni sau familie.
Parere personala, pana la proba contrarie.

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Cred ca cei slabi isi ascund sentimentele...pentru ca sunt prea fricosi pentru a le arata. Daca esti puternic, nu iti e teama ca vei fi ranit.De obicei, pentru a fi iubit de o fata, ar fi cazul sa iti arati sentimentele.

| Juravle_Mario_1991 a răspuns:

Unii si ceilalti dar conteaza si despre ce sentimente este vorba.
Funda?