| anonim_4396 a întrebat:

Ok, Am nevoie de un sfat. Deci, acum un an si ceva mi-a placut un baiat, dar el o placea nebuneste pe cea mai buna prietena a mea. In acea perioada am incercat sa ma atasez de el, mi-am calcat pe inima si am inceput sa il ajut de fiecare data cand avea nevoie de ajutor. Dupa un timp, pe timpul verii el i-a spus celei mai bune prietene ca a inceput sa ma placa, dar nu a aratat asta. Iar situatia noastra a ramas neschimbata. Dar fiind saturata de tot acest circ am hotarat sa nu il mai plac si sa il indepartez cat mai repede de mine. Am reusit cu greu asta, insa de fiecare data cand il vad am o stare ciudata, ce nu poate fi explicata.Nu il mai plac, asta stiu sigur, Dar atunci ce e cu acel sentinent... Am nevoie de pareri...

4 răspunsuri:
| syd2 a răspuns:

Inca nu ai uitat de el il mai placi, trebuie sa-l uiti complet...

| L1feDRAIN a răspuns:

Sentimentul tau.

Dupa tot ce ai facut si el insfirsit a inceput sa te placa tu nu-l mai placi.

Este: O mila sau o parere de rau pentru ca el acum te place, dar tu nu. vrei sa il ajuti, dar nu poti din cauza propriei vointe sa nu creada ca il placi.

Eu asa cred. Sper ca te-am ajutat.

| Romb3r a răspuns:

Hey,sa nu crezi ca baietii iti voar arata prin anumite actiuni ca te plac.Nu.Ei o simt, dar nu o arat.Cel putin unii.Si faptul ca l-ai ajutat...era normal daca chiar il placeai.Cred ca tot il mai placi.Ca te minti singura.Incearca sa-ti dai seama daca chiar il mai placi, iar daca nu ar trebui sa te comporti cu el ca de la prieten la prieten.Nimic mai mult.Iar daca da.....iti dai singura seama ce sa faci

| barbulescumalexandru a răspuns:

Iti impui tocmai ceea ce nu vrei laughing si cu asta am zis tot.