| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci in primul rand buna love struck si sper ca sunteti fericiti si >sanatosi: :X
Asha acum am si eu nevoie de ajutorul vostru :X
Dechi thinking
Sunt in clasa a 9, si sunt destul de "normala" sa zic asa la hainelaughing adica nu stiu as vrea si eu niste stiluri mai "altfel" sa zic asa.Adica de exemplu imi plac fetele punk si as vrea si eu sa arat sa zic la haine etc ca si ele.Insa nu prea stiu ce haine poarta ele, cum se machiaza etc.As vrea sa nu mai merg in fiecare zi in asa zisi blugi+bluza+ uneori camasa din aceia care se poate lasa si lunga si sa o legi si in talie.Deci stiti ceva imagini cu fete punk, cu hainele pe care le poarta si cum se macheaza?
Si a doua problema: Eu sunt cam micuta de statura adica am aproape 1.60(am 1.56 cam asa) si cam slabuta 40 de kg.Insa de la un timp am inceput sa ma ingras deoarece vad ca de cand am inceput scoala am o pofta de mancare de zici ca sunt nemancatalaughing si am inceput sa ma ingras ca inainte aveam mai putine.Insa problema este ca vad ca incep sa pun pe mine insa numai in partea de sus adica maini, burta etc insa picioarele tot subtiri le amstraight face si eu la picioare vrea sa ma ingras. Ce am putea face in aceasta situatie?
Si inca cateva intrebaritongue1.Am parul saten, breton intr-o parte.Stiti ceva imagini cum as putea sa imi mai fac parul? Il am lung.Si cum as putea sa ma machez la scoala si cam ce ruj mi s-ar potrivi daca am fata ovala, ochii caprui-verzi si parul saten? Am o mare problema cu rujurile ca nu prea mi se potrivescstraight face.
Multumesc mult si la cel mai folositor raspuns dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| ForLoveand a răspuns:

Fii tu insuti, de ce sa adopti un stil care nu ti se potriveste? Gandeste-te la ce faci cu adevarat important, daca merita sa porti ceva doar pentru ca "asa e stilul"; Important e sa fii fericita, iar fericirea o gasesti in simplitate.

2 răspunsuri:
| xMikishor a răspuns:

La prima problema nu stiu ce sa spun, dar la a doua exista o explicatzi(adica eu asa mi-am imaginat-o):
Dimineata cand te trezasti presupun ca nu ai cum sa mananci(cred).
Apoi cand ajungi la scoala mai iei cate un Olla de la un coleg si un chips de la altul si asa ajungi sa te ingrasi pentru ca la scoala se mananca tot felul de prostii(iti spun din propria experienta). Deci eu cred ca problema. Sper ca o sa iei in considerare si raspunsul meubig grin.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In legatura cu a doua problema, nu prea ai ce sa faci. Asa e "ordinea" ingrasarii. Trebuie sa astepti sa pui pe burta, apoi o sa ti se ingroase si picioarele. Dar priveste partea buna: cand slabesti, tot burta o dai jos prima.