| spot a întrebat:

Ok. sup. Imi place foarte mult de o fata. Este diferita de alte fete, speciala ca sa zic asa... Este frumoasa si foarte talentata(canta la pian- absolut superb). Am cunoscuto cu aproximativ 3-4 saptamani in urma. Saptamana trecuta am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine si mi-a spus ca vrea sa fie o perioada singura(se despartise de prietenu ei) si am zis ok. Mia mai spus ca sunt un tip super, dragut, de treaba. Pe mess cand vorbim eu ii spun "pisi mic" si eami zice mie "cutu mare". Da dovezi ca mar place dar totusi nu cred ca vrea sa fim impreuna. Am spus ca poate vrea sa ma mai cunoasca. Vorbim pe mess in fiecare seara si de obicei de intalnim in weekend. Varmiu(care de asemenea nea facut cunostiinta) m-a intrebat ce parere am despre ea si dacami place de ea(a fost prima data cand l-am mintit pentru ca i-am spus "nu"). Este genul mai handicapat si nu stie sa se poarte cu fetele. Tot incearca so ia in brate sau sa se joace cu parul ei(desi ea i-a spus clar ca nu-i place). Azi a pupato pe gura(fortat) si mie imi venea sai sparg chitara de cap(nu instig la violenta). Dupa ce tipa a plecat, i-am facut morala si l-am facut in toate felurile. De acum probabil si-a dat seama ca-mi place de ea. Peste vreo 2 saptamani urmeaza sa facem un maraton de filme horror si o sa dormim peste noapte toti(adica o sa fim mai multi, in gasca). Ma gandeam sa incerc atunci sa ma combin cu ea, dar daca nu vrea... atunci asta e. Ce parere aveti? Ma place? Vrea sa fie oare cu mine? Este genul mai timida, adica nu isi deschide sufletul asa repede.

Răspuns Câştigător
| Mirela a răspuns:

May uite cum sta treaba, odata ce ea s. a despartit de ex`u poate ca a tsinut la el si nu vrea sa te incurce pe tine poate nu e sigura pe ea ca vr sa se bage intr. o relatie, eu cred ca te place si ca vr sa fie cu tine doar ca ti.am zis nu vr sa.si bata joc d tine, adica u sa. i spui ca tii la ea ca. o iubesti, iar ea sa t minta[si sa fie cu gandu tot la ex`u]
Dar mai tine legatura cu ea, NU RENUNTA, si mai incearca si peste 2 saptmn, fetele se lasa greu uneori[ai grija sa nu o dai in tipu disperat, care o bate tot timpul la cap daca vr sa fie cu el]Esti mare[cred]te descurci >big grin

4 răspunsuri:
| heartgrenade a răspuns:

Eu cred ca daca vroia sa fie cu tine zicea din prima ca da... adica, dupa ce te desparti de cineva, nu e ca si cum ti-ar fi murit cineva, nu? nu tii doliu, sau ceva de genu:d. parerea mea

| Rebecca_4606 a răspuns:

Este genul mai timida, adica nu isi deschide sufletul asa repede.=>pai poate de aceea nu iti dai seama daca ea te place cu adevarat. dar totusi incearca.sanse ar fi din moment ce ati inceput sa va alintatzi si d'asteabig grin. iar faptul ca nu ti-a zis de prima data "da" poate e genul mai misterioasa si ii place sa fie curtata.big grin...acum nu stiu...ramane la aprecierea tahappy

| spot explică:

Am 16 ani(17 vara asta) ea are 16 de curand impliniti. mersi mult alexu. stiu cum sta treaba cu batutu la cap si nu sunt genu. respect

| bebypink a răspuns:

Deci acum nu stiu ce fel de fata e...sau ce varsta are,. eu am 19 ani dar cred ca inca ea nu e pregatita emotional sa fie cu tine mai asteapta putin mai date la ea fa-i complimente e genul de fata care se lasa greu...sau daca ai primit un refuz las-o in pace un timp si o sa se gandeasca la tine ca nai mai tinut legatura cu ea si tot ea va veni la tine crede-ma pe cuvant ca sunt fata si cunosc prea bine fetele