| booo19anaa1234 a întrebat:

Parere ciclu.
Doar baieti!

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt convins ca ai dorit de fapt sa ti se raspunda si sa ti se explice de fapt ce este MENSTRUATIA si nu CICLUL MENSTRUAL. MENSTRUATIA se refera la un fenomen si reprezinta inceputul unui nou ciclu menstrual si se caracterizeaza prin eliminarea menstrei din uterul femeii intr-un anumit numar de zile de obicei varabil chiar si in cazul aceleiasi femei. In schimb CICLUL MENSTRAL se refera la o perioada de timp adica la un numar de zile cuprins intre 2 menstruatii consecutive, care poate fi fix sau variabil. In cazul unui numar fix este vorba de un ciclu regulat iar in cazul in care numarul de zile dintre cate 2 menstruatii consecutive difera intotdeauna se numeste ciclu menstrual neregulat. Sper ca explicatiile mele sa te multumeasca. Multa sanatate.

| T0T a răspuns:

Este...Nu am cuvinte.

| pufulescu a răspuns:

Parere ciclu? Da, e normal, fenomen firesc. Cine vrea sa traiasca alaturi de o femeie trebuie sa suporte eventualele consecinte.

| doreal a răspuns:

Doamne daca ati ajuns sa cereti pareri despre ciclu... -_-

| Taduic a răspuns:

N-am înțeles niciodată de ce se face. Când o fată avea ciclu mergeam cu ea pe stradă și discuta cu o prietenă de asta (mai de mult) și deodată se oprește si zice „Uite, știu că nu e o chestie de discutat cu băieți, dar scuze.". So, mie mi se pare ceva normal având în vedere că toate fetele-l au.

| cameleonu05 a răspuns:

Ce parere poti avea de o fiinta care sangereaza in fiecare luna si nu moare? E drac clar laughing)

| 18Marius a răspuns:

Ciclu poate avea influenta asupra fetei

| utiluetujte a răspuns:

E doar un proces normal.Care e faza? Si nu ciclu, e menstruatie. Fara menstruatie, fara viitor.winking