| anonim_4396 a întrebat:

Pe 27 esti ziua iubitului meu face 17 ani ( eu am 15) si m-a invitat sa dorm la el, mi-a spus ca e doar mama lui acasa si nu va fi nici o problema. Adica mi-e putin frica sa nu cumva sa ii vina sa facem prostii, intelegeti voi ce vreau sa zic laughing, suntem impreuna de 3 luni si nu cred ca este o relatie adevarata, cel putin din partea lui, mi se pare ca e doar o aventura. Mamei i-am spus ca dorm la o prietena.
Voi ce ziceti? sa ma duc? Eu as vrea ft mult love struck
O singura data am mai fost la el acasa si el vine la mine mai mereu dupa ore ca nu sunt parintii acasa big grin

Răspuns Câştigător
| Elenaaa23 a răspuns:

De ce te-a invitat tocmai la el acasa? Eu inteleg ca este ziua lui, dar va puteati duce altundeva. Dupa parerea mea e clar ca el vrea sa faceti prostii...Adica ar fi cel mai frumos cadou de ziua lui, nu?
Cu atat mai mult daca tu nu crezi ca este o relatie adevarata, atunci chiar nu ar trebui sa te duci. Daca el te iubeste, poate astepta, si nu se va supara daca ii zici ca nu vrei sa te duci la el acasa si sa dormi.
Iar in legatura cu mintitul mamei tale, nici asta nu e bine. Nu trebuie sa iti minti mama, pentru ca ea va afla pana la urma. Sti doar ca minciuna are picioare scurte. Ar trebui sa ii spui ca puteti merge altundeva de ziua lui. Poate prin oras, o plimbare prin parc, stiu eu unde va mai puteti duce, dar nu la el acasa, pentru ca el prin "dormit" vrea sa spuna clar "nebunii". Altfel de ce te-ar mai invita sa dormi la el, cand ai putea doar sa stai un pic si apoi sa pleci acasa.
Acum depinde si de ce vrei tu. Parerea mea e ca cel mai bine este sa-l faci sa te astepte.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca asta te-ar discredita si te-ar face de ras. Probabil mama lui va crede ca esti o prostituata, sau ceva de genul asta, fiindca o fata de 15 ani, cu un minim de educatie, nu se duce acasa la un barbat, cu atat mai putin sa doarma la el. sa stii ca daca tu nu te vei respecta si nu te vei purta cu un pic macar de demnitate, daca te vei lasa umilita si calcata in picioare, toata lumea va invata ca nu meriti respect si nu te va respecta. Cat despre ideea de a-ti minti mama, mi se pare o nebunie, cum sa faci asa ceva la 15 ani, imi ales legat de ceva atat de serios?! mama este sfanta, nu poti fi atat de josnica sa-ti minti mama. In plus, daca cineva ar afla asta, nu s-ar mai uita la tine niciodata (prietenul tau, daca este om si afla ca iti minti mama, te va respinge, ca si orice alt om cu minte si bun simt).

| Liviu a răspuns:

Sfatu meu
Te mananca?
Du-te fato la el,ca na... eu asta inteleg.
Ala e un pretext ca " dormim "
Cum sa dormi langa un baiat care zbura hormoni langa el?
gandeste-te happy
pana la urma el simte nevoia...
ai grija,maine sa nu vad topic facut de tine genu "Am ramas gravida? etc. "
Stai pe craca tahappy
Si crezi ca daca e masa acasa ce?
Masa pana la urma nu ii pasa, masa din contra vrea sa te bage in patu lui, ca doar e fisuhappy

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu te duce.

| EuTeAjutÎnPermanenta a răspuns:

Poate ca te-a mintit si nu e mama lui acasa. eu te sfatuiesc sa nu te duci

| Adina77 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca-i o idee buna.
Chiar daca te tenteaza,stai cuminte acasa.E totusi mama lui si te va putea trata ca pe-o femeie usoara.
Nu-i bine nici ca ti-ai mintit mama.
Femeia are incredere in tine si ti-a dat unda verde sa dormi la prietena ta.
N-ai simti c-ai dezamagi-o?
Nu te baga in chestii din astea,s-ar putea sa nu iesi bine.
Asteapta sa mai cresti.
Daca din partea lui ti se pare a fi o aventura, crede-ma ca tu n-ai loc acolo.
O sa faceti sex ca doi copii nestiutori si daca ramai insarcinata iti distrugi si mama, si viata.
Increderea nu se pierde decat o singura data.
Stii asta?

| LavsKitty a răspuns:

Doamne, ce raspunsuri aici. Voi la varsta voastra nu faceati tot " nebunii" d-astea? Oricine si-a mintit mama pentru a fi cu un baiat cu care nu era de acord. Si eu am fost la prietenul meu si nu am facut nimic happy. Daca vezi ca vrea mai mult il respingi thinking happy
Succes.

| Dimineata a răspuns:

Stiu ca ai vrea sa mergi, dar vad ca ceva te impiedica. Chiar tu spui ca ai senzataia ca el nu o ia in serios chiar daca sunteti impreuna de 3 luni. Gandeste'te si tu, el are 17 ani, o sa vrea sa faca ceva, nu crezi? Tu ai 15 ani gandeste'te bine ce faci, fiecare pas, pentru ca dupa vei auzi vorbe in spatele tau.
Cand se aud vorbe in spatele unei fete, crede'ma nu suna prea frumos. Deci ar fi bine sa'i spui mamei tale despre invitatie si sa te razgandesti sa nu mergi pentru ca sunteti impreuna doar de putin timp.

| pustoaica18 a răspuns:

Ee...da,du-te! daca e adevarat ca e mama lui acasa,nu ai de ce sa te temi! adica depinde ce fel de baiat e, daca ai incredere ca nu te-a mintit ca e maica-sa acasa, atunci e ok. iti zic de pe acum distractie placuta. dar totusi cunoscand foarte bine baietii si avand si eu prieten de 24 de ani, iar eu am cu mult mai putin.eu cred ca are totusi ceva ganduri "periculoase"laughing depinde ce-ti doresti, daca nu esti sigura de ce simti nu cumva sa faci vreo prostie. sexul nu-i chiar 100% placere, aventura, libertate si vezi doamne, uneori ne credem independenti daca facem asta! nu te juca cu asta, crede-ma pe cuvant. daca spui ca sunteti impreuna de 3 luni si totusi nu ai incredere in el.atunci mai bine duceti-va in alt loc de ziua lui. daca nu esti sigura de relatia voastra mai bina amana vizita asta. apropo, cand iti spun toate astea ma gandesc ca esti virgina.adica altfel nu-ti mai păsa asa mult ce se va intampla! daca ai nevoie de mai multe explicatii,sfaturi etc sunt aici. Sa stii ca am destula experienta datorita faptului ca am un iubit mai mare care slava domnului e foarte grijuliu si ma invata ce-i bine si ce nu. crede-ma ca in ziua de astazi e foarte important sa nu iti pierzi capul si sa nu te lasi purtata de val, sa nu-ti deschizi picioarele asa, oricui. Oricum esti destul de mica pentru asta.Ai grija.