| alabalamandarina a întrebat:

Pe la cati ani vine ciclul menstrual

5 răspunsuri:
| wiufh a răspuns:

Variaza de la 10 pana la 16 ani, insa majoritatea au avut prima menstruatie la 12-13 ani. (eu la 12)

| Silence_1239 a răspuns:

Depinde de oraganism adica cit de bine esti dezvoltata! Deci vine ca intre 11-13 poate veni si mai tirziu pe la 15-16! Succesehappyhappyhappy

| deutza_3778 a răspuns:

Pe la 10-11 ani depinde. Funda?

| justadream_3723 a răspuns:

In jur de 12-13. Dar sa tii cont si de varsta la care i-a venit mamei tale. Poate veni si pe la 14. Stai de vorba mai des cu mama ta si intreab-o pe ea nedumeririle tale in legatura cu viata personala pentru ca mama este cea mai buna prietenawinking.

| soniutza30 a răspuns:

Pe la 11-16 ani, dar depinde de organismhappy