| DaciaRomania a întrebat:

Pe voi vă/v-a pus mama la gătit (in timpul adolescentei), adică să învățati bucătărie, obligatoriu vreau sa zic?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu m-a obligat la nimic mama, dar întotdeauna mi-a inspirat ideea că în viața trebuie sa ma descurc și așa că am învățat multe lucruri de bunăvoie.

| sierra1 a răspuns:

Nu strică nimănui să știe să facă - așa, ca orice adolescent/ă - o mică friptură Wellington de vită, un macarons - colea sau un felul I Consommé. Nu?

| dullcat a răspuns:

Nu m-am simtit obligata si asta e secretul daca parintele doreste sa isi invete copilul, sa faca tot posibilul ca sa fie o activitate placuta, nu o pedeapsa sau o obligatie numai ca sa nu se ajunga la cearta si reprosuri.

| CdeMetal a răspuns:

Nu, dar as fi vrut, acum cand am nevoie nu prea stiu sa fac doar lucruri simple si pizza, nu prea ma lasa zicea pleaca de aici ma

| LisaJulie a răspuns:

Nu chiar dar am învățat când ea era plecata! Am gătit împreună cu verișorii mei

| ILoveBlackCats a răspuns:

Nu, nu m-a obligat niciodata, am invatat singura deoarece stiam ca va trebui sa mă descurc in viata