| CokoStar a întrebat:

Pentru ce este ALT de la tastatura? funda big grin

Răspuns Câştigător
| veve_3844 a răspuns:

Tasta Alt este cel mai des utilizată pentru activarea barei de meniuri a softurilor, dar şi pentru comenzi care sunt lansate în execuţie la apăsarea unei combinaţii de două sau chiar trei taste.
funda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tasta Alt, impreuna cu alte taste(litere, cifre, ctrl etc), formeaza taste de comenzi.

| BackAgainToTPU a răspuns:

♪ -> este facut cu alt+741789325 tare nu?

| sinblade27 a răspuns:

Alt -alternative... intodeauna iti da o alta solutie la un program. alt+ctrl=alternative control forclose (f4) f alaturi de control se dau prescurtari la anumte functii de exemplu inchdere ferestre de altenare, schimbare.