| gabryel a întrebat:

Pentru cei care au permis si masina, cam cat costa sa inscrii un bmw cu numere de bulgaria, sa-l inscrii cu numar de romania?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Totul depinde de anul de fabricație a autoturismului pentru a plătii taxa de poluare. Cu cât este mai veche cu atât taxa este mai mare. Neachitarea acestei taxe duce la neînmatricularea mașinii.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| gabryel explică:

Buna, multumesc pentru raspuns si cum esti singura care a binevoit sa ma ajute iti dau fundita, nu stiu de ce se mai numeste site-ul asta TPU pentru ca unii sunt ajutati iar altii exemplu eu nu.

| andreea_8223 a răspuns:

Depinde de an! dar cam 25 de milioane maxim cred! eu am inscris un bmw 95, cu 22 pop! nu stiu sigur ce sa zic!