| rebeca a întrebat:

Pentru fete: Sunteti pro sau contra vopsirii parului.De ce? Avantaje si dezavantaje va rog.

Răspuns Câştigător
| iulyana a răspuns:

PRO... daca vrei sa te vopsesti fa-o... dar cumparati apoi o masca de par... uite iti recomand eu una KALLOS PLACENTA Tratament de par este foarte foarte bun...si eu sunt vopsita si recunosc ca se facuse urat parul meu...pana cand am dat de tratamentul acesta...nu este scump...7 -10 ron...este bun :) dupa ce te speli pe cap cu sampon... te clatesti si apoi aplici crema asta...stai cu ea 25-30 de minunte si apoi clatesti cu apa din abundenta :X rezultatul este uimitor:X
Ti'l face fin si stralucitor.

P. S Este doar pentru cele care sunt vopsite...revitalizeaza parul dupa decolorari permanente ...adica vopsiri :P Bafta :X

uite -te aici http://images.google.ro/......tp?/imgres pup :*

19 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Pro! Avantaje: Poate isi sta mult mai bine cu o alta culoare decat cea de la mama ta.
Dezavantaje: Arde parul... dar pentru asta sunt tot felul de masti, sampoane si produse destinate special parului vopsit...

| kh1ss a răspuns:

Contra. De ce sa iti vopsesti parul? E o porcarie.

| zuzushi a răspuns:

Nici pro nici contra happy
are dreptate in ceea ce zice delisha.

| Delisha a răspuns:

PRO! eu am parul vopsit.
avantaje:te simti tu mai bine, arati mai bine daca ti se potriveste culoarea
dezavantaje:parul se usuca, e mai fragil si trebuie sa il ingrijesti mult mai mult.plus de asta, daca te-ai vopsit o data trebuie sa te vopsesti mereu. e inestetic sa ai mai multe culori in cap

| denisa_4752 a răspuns:

Salut! eu m am vopsit bruneta:dsi imi place foarte multhappyavantajele sunt ca parul meu este mai stralucitor iese in avidenta si are o culoare foarte mistobig grinse spune ca vopseaua protejeaza firul de par insa daca te vopsesti prea des acesta se deterioreazahappynu te sfatuiesc daca esti blonda sa te faci brunetabig grinbafta.

| rolly14 a răspuns:

CONTRAbig grineoarece ţi se distruge parul... ţi se arde si dupa aia la 30-40 de ani rămai chiala... oricum multe femei işi doresc să mai aibă părul cum îl aveau in tinerete... iar vopsea ca culoarea parului natural nu exista

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Eu vreau sa ma vopsescstraight face
nu am nimic impotriva!
pentru ca aceeasi culoare de par:-s
suna plictisitor....chiar daca distruge parulstraight face
sun tratamente si nu se`ntampla nimic!

[:*]

| naya a răspuns:

Nici eu nu mai stiu. am avut intai suvite, pe urma am fost blonda aproape platinata. iar acum am ceva apropiat culorii mele naturale si anume un saten deschis.cred ca e cel mai bine, vopseaua imi strica mult parul.

| 12xxxx34 a răspuns:

Pai...
nici nu ma vopsesc dar nici nu sunt contra fetelor care fac asta
totusi merg p ideea ca asa cum esti, naturala, arati cel mai bine...
deocamdatahee hee

| ioana_1851 a răspuns:

Contra..iti distrugi parul

| dayannutzza a răspuns:

Nu stiu poti fi si pro si contra. dar eu nu l-am avut vopsit si si aincerca alb k suvite albe cred ca miar sta cool. dar nu stiu sunt si putin contra pentru ca numai fetele de nimic asa am auzit care vor sa se dea la baieti se vopsesc tongue ...pan` la urma fiecare cum vrea happy

| CiuFix s.a luat de pokemoneala a răspuns:

Eu sunt pro...
Pt ca si eu mam vopsit...
Avantaje sunt putine...iti sta parul mai bine, esti la moda.
dar...Dezavantajele...iti strica parul, til rareste, si daca vrei sa til vopsest intr-o culoare... poate ca nu ti va sta binelaughing

| CiuFix s.a luat de pokemoneala a răspuns:

Eu sunt pro....
Pt ca ji io mam vopsit....
Avantaje sunt putine....iti sta parul mai bn,ejti la moda.
dar....Dezavantajele.....iti strica parul,til rareste,ji daca vrei sa til vopsest intr-o culoare...poate ca nu ti va sta binelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Personal nu mă vopsesc, dar asta nu înseamnă că am ceva împotrivă faţă de fetele care se vopsesc.
Important este să nu se aplice vopsea de păr din timpul adolescenţei, deteriorează foarte mult părul, trebuie o îngrijire specială cu balsam şi mască hrănitoare, fortifiantă.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai eu m-am vopsit de o gramada de ori, am avut in cap toate culorile posibile numai brunet nu pentru ca daca ma faceam bruneta nu puteam sa ma mai fac verde de ex.Ma rog, ideea e ca mi-am stricat parul rau de tot, nu mai are luciu nu mai are nimic.Nu imi pare rau pentru ca am tot timpul am vrut sa fiu diferita de altii, si sa atrag atentia prin culorile parului meu. Oricum, acum sunt satena si pana la urma am decis sa raman asa cel putin pana isi mai revine parul meu dar tot imi e dor de alte culori happy.
Oricum e alegerea ta ce faci.Doar sa nu iti para rau daca ti se strica.Si la urma urmei parul creste.Deci da sunt pro vopsithee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt impartiala.
Un avantaj ar fi ca te simti bine in pielea ta.
Dezavantajele sunt ca parul devine aspru si vei dori sa iti schimbi culoarea parului din ce in ce mai des, ceea ce nu e deloc bine pentru rezistenta parului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu optez pentru o mesa=suvita intr-o parte(o culoare mai traznita ex:verde, albastru, mov, portocaliu.big grin)

e si mai interesant si nici nu iti distrugi tot parul.momenat eu am o mesa verde :X

P. S:daca ai ochii verzi mesa sa fie verde. daca ii ai albastri mesa sa fie albastra happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m am vopsit si imi cam pare rau... e stresant sa stai tot timpul sa t vopsesti, mai ales daca te ai vopsit o culoare mai inkis( k mine, castaniu inkis). e mai bine sa folosesti nuantator, astfel cand t saturi d o culoare incerci alta, sau revii la culoare naturala...pacat k nu mi a venit ideea asta mai devreme, nu?! big grin