| Sckizia a întrebat:

Peste cateva luni voi fi in clasa a-9-a si as vrea sa ma sfatuiti cum sa ma comport sa dau impresie buna la restul colegilor noi.Aoleu cum sa ma comport la prima vedere cu ei, fac cunostinta sau cum (la deschiderea scolii) >:

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Fii tu! Atat am de zis.Succes! happy
+Fara emotii, chiar n-ai de ce! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasă totul să decurgă de la sine. Oricum, eu cu colegii mei abia acum în clasa a 10-a am început să ne purtăm ca şi cum am fi într-adevăr colegi.

| stark47 a răspuns:

Incearca sa fii tu.
nu adopta o imagine pe care crezi tu ca i-ar impresiona mai mult.aceste parente nu le poti tine la nesfarsit si cand vei da masca jos, vor fi putini dezamagiti de deceptia ta.
daca prin simplul tau fel de a fi atragi prieteni, atunci acele persoane chiar iti vor fi buni prieteni. daca nu poti multumi lumea doar prin a fi tu, atunci nu incerca sa ii multumesti deloc

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Fii tu insati... degeaba te comporti nu stiu cum la prima vedere deoarece pe parcurs iti vei dezvalui adevarata ta fata, adevaratul tau comportament.

| awsaasasaa a răspuns:

E gresit raspunsul " incearca sa fii tu! " pentru ca e posibil sa fi mai timid, mai retras...si atunci nu e bine sa fii asa pentru ca noii colegi nu-si vor face o parere f buna. Poate vor cred ca esti nepasator, fitos, etc. Spun asta daca esti timid..si daca asa esti atunci fa cunostiinta cu ei, vorbeste cu ei...

Daca nu esti timid atunci fii tu insuti! happy