| IrisMaria2002 a întrebat:

Pff.fetelor ajutati.ma...am aparat dentar(asta este ok)dar am si ochelari...mama nu ma lasa sa port lentile pana nu o sa fiu mare...si...imi este frica sa ma vad cu oricine. daca nu o sa ma placa cu ochelari...adica..am cunoscut prieteni buni de la alti prieteni..insa acestia stau putin departe de mine..si chiar daca ne putem vedea...mereu gasesc o scuza...deoarece imi este frica..nu imi sta chiar asa rau dar totusi.ce sa fac?

4 răspunsuri:
| JamilaGizeh a răspuns:

Hai sa-ti spun o chestie. In zilele noastre, a purta ochelari nu mai este un defect, un handicap. Din contra, este chiar un must have, o fita, e ceva modern, crede-ma. Foarte multi tineri poarta ochelari si ii poarta cu mandrie chiar. Unii chiar se simt mult mai atragatori cu ochelari decat fara. Unora chiar le sta mult mai bine cu ochelari.
Si eu uram ochelarii inainte. Dar acum mi-am achizitionat niste rame care-mi plac foarte mult. Port si lentile, dar ocazional. Au inceput sa-mi placa mai mult ochelarii decat lentilele rolling on the floor
Daca tu te simti frumoasa cu ei, asta vor vedea si ceilalti. E vorba despre ce emani in jurul tau...

| InVPent a răspuns:

Toți suntem frumoși în felul nostru. Nu există oameni perfecți, cu toții avem defecte. Tu doar comportă-te normal, își vor da ei seama ce "bunăciune" au ratat când o să fii mai mare! tongue

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ce ai putea sa faci? Continuati viata. Peste cativa ani o sa realizezi ca acesta a fost doar un moment. La final nimic nu mai conteaza. Tu traiesti pentru tine sau pentru prietenii tai? Ma rog, asa zisi prieteni.
Conteaza asa de mult parerea lor? Daca este sa te placa, te plac si cu ochelari si fara. happy.
Multa bafta iti doresc.

| TPUstaff a răspuns:

Trebuie sa fii sigura pe tine.In plus, ochelarii si aparatul au ajuns sa fie la moda.