| cery a întrebat:

Pff
un baiat imi tot zice daca il iubesc sa ma culc cu el
si eu nu vreau, dar il iubescsad

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu e adevarat. Daca el te-ar iubi te-ar astepta... Nu te-ar manipula in felul asta. Ce zici tu e manipulare. Se foloseste de faptul ca il iubesti pentru a te face sa te culci cu el... Oare vrea si altceva? Sau iti va da papucii dupa ce obtine ce vrea? Ramai pe pozitii si nu o face cu el daca nu vrei (si nici daca face presiuni asupra ta) sau fa-i vant... si cauta unul mai bun.

17 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Nu te lasa manipulata de acest baiat care este dornic de aventuri nicidecum de o relatie serioasa. In primul rand pentru om ar trebui sa conteze iubirea, apoi sexul, dar s-au inversat lucrurile si e pacatsad

| cioko19 a răspuns:

Draga mea, niciodata sa nu asculti prostii de astea de la un baiat, pentru ca e evident ce vrea. sa te bage in pat si dupa aceea "Pa". ca sa isi continuie drumul cu alta.
Crede-ma ca daca te-ar iubi, ar astepta dupa tine.
Uite. iubitul meu a asteptat dupa mine aproape 6 luni. si am facut asta ca sa vad daca chiar tine la mine. happy. si uite ca a asteptat si ne merge mai bine ca niciodata.
Iti spun inca o data.sa nu asculti baietii care spun asemenea lucruri. vor doar sa te culci cu ei. sad
mult succes!

| kitty_8919 a răspuns:

Eu cred ca acel baiat vrea doar sa profite.asa sunt majoritatea baietilor din ziua de azi numa la sex la sta capul.

| catthshshshs a răspuns:

Si care este de fapt problema ta? Nu accepta sa te culci cu el...Va profita de asta si apoi iti va da papucii...winkingCe varsta aveti voi doi?

| SMTHING a răspuns:

Nu mai sunt baietii in lume? hm

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Asa imi zicea mie prietenul meuwinking... e clar k doar asta vrea :p pararea mea nu te grabi big hug fa-o cand esti tu pregatita nu k te ob; liga el :p

| ioana_1851 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat o sa astepte pana cand esti pregatita.

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Daca tu crezi ca nu esti pregatita ancearca sai explici daca te iubeste cu adevarat antelege si asteapta pana esti pu pregatita pentru sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te santajeaza! Probabil stie ca tii la el si mizeaza pe faptul ca daca te santajeaza, ameninta cu despartirea vei accepta. Daca nu vrei nu o fa. baieti sunt destui fii sigura ca el nu e ultimul. si daca iti cere asta fara ca tu sa vrei, nu te merita. Pentur mai multe sfaturi si intrebari poti apela la http://www.anne-sfaturi.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pacat de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul meu ma asteapta de 1 an si 2 luni dar nici macar acum nu ma pot culca cu el desi simt ca il iubesc...sadsa nu faci prostia asta... fa o cand simti ca esti pregatita intr adevar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum i si prietenul meu asa a facut si tot timpu im spunea ca vrea lui i se parea nomal finca suntem impreuna de 8 luni dar am vorbit cu el si si-a dat seama ca nu vreau nu m-a lasat da nu i-a fost tot una asa ca daca intr-adevar te iubeste si te respecta poate sa mai astepte binenteles pana cand esti tu pregatita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste nu tb sa te bata la cap sa te culci cu el mie una nu mi se pare corect

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i asta in fata dar nu il lua pe ocolite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-l iubesti culca-te cu el ...decat sa o faci cu un nenorocit care sa profite de tine intr-o zi mai bine fa-o cu cineva pentru care simti ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei si eu stu de un an cu el si ce sa zic ca nu-i moment sa nu aduca vorba de asta da nu vreau si gata... zi ca nu poti si dAca te iubeste va atepta

| iulia_3889 a răspuns:

Daca te-ar iubii nu te-ar obliga sa faci ceva ce tu nu vrei, deci mai bine cunoaste-l mai bine si sa fii sigura ca daca obtine ce vrea nu iti da papucii.