| ladygaga a întrebat:

Povestea cu Titanicul este adevarata? Extraordinar film. L`am vazut de multe ori si l`as revedea de 1000 de ori. Am si plans la elcrying

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu e adevarata.Conform listei oficiale a pasagerilor nu exista persoane cu acele nume.Deci,aberatii pentru a vinde. Daca nu ar fi fost aceea poveste de dragoste situata ca nuca in perete in centrul povestii ar fi fost poate cel mai bun film facut vreodata

| Ana a răspuns:

Eu din cate stiam, a fost adevarata povestea

| Yana a răspuns:

Cu riscul de a parea o idioata, eu nu am vazut Titanicul, serios. Am vazut doar cateva secvente!

[Yana]

| xAvrilx a răspuns:

E adevarata.Nu cred ca partea a doua este adevaratathinking[parerea mea]. Si, da! Este si partea a douawinking

| Valisha18 a răspuns:

Da, e adevarata! Si eu am plans. Si daca vrei sa ma verifici, poti cauta pe fundul Atlanticului, sa vezi ca epava e acolo! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, din pacate, este adevarata. Dupa cum ai vazut la inceput, o femeie batrana povesteste totul.Aceea este `Rose` care a supravietuit in mod miraculos.Si eu sunt o mare fana Titanic. Poti arunca o privire si aici: http://www.roportal.ro/articole/titanic-279.htm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat ca Jack a salvat-o pe Rose...sa nu se sinucida?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar Titanicul s-a scufundat si au murit aproape 1. 500 de oameni.Cu toate ca acel capitan stia ca in fata vor urma multe iceberguri a renuntat sa schimbe directia dimpotriva bagand o viteza enorma de 22 de noduri. A fost afectata elicea de jos si a fost zgariata o parte.Astfel a cuprins apa in cele 5 compartimente de jos si Titanicul nu putea suporta decat 4 compartimente inundate. Astfel Titanicul s-a scufundat. Iar Rose nu a existat in sine dar era o fata care se indragostise de un baiat mai sarac si nu a vrut sa plece fara el renuntand sa urce intr-o barcuta. Dar parte din film cand el moare la capataiul ei tinandu-se de o parte din bucata pe care statea ea nu e adevarata. Sper ca ti-am fost de ajutor...tongue big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este dar personajele chiar si rose batrana nu era adevarata nu se stie daca asa zisa rose ar fi supravietuit

| AcidCuSange a răspuns:

Draga Razvane, daca te referi despre Rose si despre Jack, au trait mai de mult. Jack a murit in 1912.Rose...Nu stiu.In fine.Asa,ladygaga,povestea e adevarata pe jumatate. Poate va intrebati,, Cum adica? Cum pe jumatate?''. Va zic eu cum.Prima parte e in total adevarata. A doua parte (adica tot din Titanic 1) insa, nu.Era haos nesuportabil! Nici noi, vizualizatori sau telespectatorii nu putem suporta sa vedem un moment asa de tragic. Sfarsitsad

| adelinaa_4646 a răspuns:

Dragul meu razvan sa stii ca povestea titanicului a existat intratevar rose si jack nu au existat dar filmul accesta este bazat pe o poveste reala.totul a inceput de la un scriitor care a scris cartea titanic unde spunea ca se va construi un vas pe nume titanic si ca intr-o noapte vasul se va scufunda si asa a fost(este real)faza uitmitoare a fost ca acest scriitor a scris acceasta carte in urma cu 25 de ani in urma