| tinkerBELL_2566 a întrebat:

Povestea mea suna cam asa.am cunoscut un tip foarte tare, dragut romantic, atent(cred ca genul care si l-ar dori orice femeie), sincer pentru mine a fost dragoste la primul sarut:X.problema care nu imi da pace e ca mi-a zis ca acum 3 ani a avut o prietena pe care a iubit-o cu toata fiinta lui dar din pacate ea a trebuit sa plece la munca in strainatate si acum o luna i-a spus ca ar vrea sa se intoarca in tara ca i-a expirat contractul de munca si daca se poate intoarce la el iar el i-a promis ca o asteapta.in tot timpul asta au pastrat legatura, dar el a mai avut si o alta iubita la care a tinut.intrebarea mea este:cum mai poate tine la ea dupa atat timp, dar in acelasi timp tine si la mine.eu o simt, mi-a spus-o si el. voi cei indragostiti stiti cand te simti iubit eu asta simt cu el. daca se va intoarce am sa il pierd? ajutati-ma cu un sfat... mi-e teama ca o amintire din trecut imi va distruge mie prezentul minunat pe care il traiesc cu el...

Răspuns Câştigător
| laura_5199 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa lupti pentru iubirea ta daca intr-adevar il iubesti si cred ca in cazul vostru iubirea va decide! Eu personal nu cred ca poti avea aceleasi sentimente fata de doua persoane trebuie sa fie ceva care sa va diferentieze! Incearca sa ii demonstrezi in fiecare zi cat de mult il iubesti Tu ai un punct in plus fata de cealalta fata care nu e langa el sa isi poata demonstra iubirea! si inca ceva gesturile mici si simple facute fata de el in fiecare zi ar putea sa il faca sa se gandeasca mai mult la tine insa asta depinde doar de el si de sentimentele lui!

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Problema e ca ea nu e o amintire.Ca daca ar fi o amintire n-ai avea de ce sa iti faci griji. Avand atatea calitati tipul tau clar va incerca sa il recastige si el automat va trebui sa aleaga intre tine si ea. Tu nu ai ce face, oricare ar fi decizia lui trebui sa o respectiwinking

| Hmmmm a răspuns:

Din pacate din cate povestesti tu ea pare a fi prezentul si vitorul lui nu numai o amintire din trecut, cum ai zis tu, mai ales ca au pastrat legatura.
cum au zis si baietii el mai mult ca sigur va incerca sa se impace cu ea, mai ales daca el inca o iubeste.si da, o mai poate iubi dupa atat d mult timp.se zice ca daca iubesti cu adevarat ochiii care nu se vad nu se uita.
oricum a trecut f mult timp d cand nu s-au mai vazut si in acest timp mai mult ca sigur s-au schimbat aman2 f mult si poate ca relatia dintre ei nu va mai merge si daca e asa, mai mult ca sigur, o va parasi pentru tine.
sfaturi nu pot sa dau, deoarece nu am fost pusa niciodata intr-o asemenea situatie, insa eu in locul tau i-as lasa timp d gandire.nu e deloc usora stuatia in care este el pus si cred, ca are nevoie d timp si d spatiu sa isi puna gandurile in ordine. daca incerci sa il sufoci d teama ca il vei pierde nu vei castiga nimic, din contra, il vei pierde.

| cristina_3322 a răspuns:

Stii cum e cu prima iubire si mai ales daca e relatia de cea mai lunga durata e greu so uiti atata timp cat ai zis ca o astepti. Daca se desparteau prin certuri cand ea a plecat in alta tara atunci nu era prosibilitatea sa se impace.

Ideea e ca tu sa ii oferi clipe mai frumoase decat a avut cu fata ailalta. Adica sa stie ca locul lui e langa tine pentru ca langa tine se simte mai bine

Tu esti la mijloc decizia e a lui dar depinde si cum se simte langa tine. Te iubeste atunci o sa iti demonstreze prin ce alegere face
multa bafta!:*

| cristina a răspuns:

Lupta din puteri pentru iubirea ta
stai linstita toate in viata se intampla cu un scop
am ajuns si eu la optiunea asta
toate se intampla in viata pentru ceva cu un anume scop
sti cum e si vorba aia: ce nu ne distruge...ne intareste
asa si la noi acum
trecem noi si peste asta lasa ca altii se despart dupa ani de casnicie si ce sa mai zica. daca asa a fost scris sa se intamplewinking aia e. trebuie sa fim puternice:*
succes si tie
si mielaughing

| mrrry a răspuns:

Sincer sper sa nu kmva sa te lase pentru aia asta ar insemna ca nu tine la tine.
Dar dk o face inseamna ca nu te merita intr-o situatie de genu sunt si eu, si eu ca o fraiera am inceput sa tin la elstraight face

| ame_3387 a răspuns:

Fix situatia am patit-o si eu anul trecut. numai ca nu a fost chiar asa de mare durata. totusi la inceput cand mi-a spus ca ne iubeste pe amandoi eu am ramas tampit si i-am cerut sa aleaga. L-a ales pe el insa mi-a zis daca putem ramane prieteni. eu i-am zis ca nu-i nici o problema si at cand are nevoie de mine sa ma caute si ca nu conteaza ora. a stat 3 zile cu el apoi a revenit la mine. Am mai stat o luna si m-a apucat din nu stiu ce cauza geloziile. incercam sa o controlez caci el si-a facut prieteni comuni cu ea si de asta imi pare cel mai rau.

Sfatul meu e sa il lasi sa se gandeasca sau sa ii dai un timp de gandire insa sa nu se intample cum s-a intamplat la mine.

| tinkerBELL_2566 explică:

Eu nu fac presiuni asupra lui, i-am explicat ca orice se va intampla pe mine mereu se va putea baza.si mi-a zis ca daca ar fi sa se intoarca ar vrea sa ne mai vedem.sa avem momentele noastre impreuna.inima imi spune ca tine la mine stiu asta o simt.si de asemenea si el e confuz pentru ca se gandestea ca tipa respectiva va vedea un refugiu in el dupa atat timp mai ales ca ea nu e din bucuresti nu are unde sa stea.stiu ca atunci cand iubesti poate dura si o viata dar cand intervin atatea altele e posibil ca ceea ce a simtit candva sa nu mai fie la fel de puternic.saptamana asta astepta raspuns de la ea daca se intoarce sau nu.si tipa nu i-a raspuns. ce sa mai cred ca ma macina rau.il iubesc si as face orice pentru el.

| tinkerBELL_2566 explică:

Va multumesc din suflet pentru raspunsurile voastre...mai ales cele care ma incurajeaza.cine a fost in asmenea situatii stie cum e sa iubesti pe cineva cu toata fiinta si sa te gandesti ca vine alta care a avut un trecut cu el sa imi rapeasca fericirea...

| moniquec a răspuns:

Pai sti ca se zice "ca ceea ce e cladit cu multa iubire nu se darama niciodata"eu nici acum nu pot sa'l uit de fostul(cu care am stat 2 ani jumate) si de fiecare data cand il vad am fluturasi in bultika.ma inrosesc... daca ma intreaba ceva ma balbai.pentru ca asta e dragostea adevaratahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani jumate.Stai! Citeste in continuare. Nu crede ca sunt mica si nu stiu sa dau sfaturi.Eu am un iubit si faza e ca ma simt iubita de el. Noi ne sarutam la scoala cam de 13 ori pe zi sau mai putin.Cand sunt cu el ma simt ca in al NOUALEA CER
cred ca ar trebui sa vorbesti cu el. Te pup.

| Cristian_1672 a răspuns:

Sincer? cum spune si Marius! lasa-l sa se gandeasca...
si dupa 5-6 ani o poate iubi... si fac pariu ca se vor impaca!