| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna este oare o prietena buna daca ii da like baiatului de care imi place mie? Imediat dupa ce posteaza el o poza in 5 minute vad ca ii da ea like. Si atunci cand el se uita la mine ea spune ca s-a uitat la ea cand de fapt, toti ceilalti au vazut clar ca s-a uitat la mine, nu la ea. daca vorbesc despre el, ea imi spune sa nu mai vorbesc despre el si zice ca e frumos, si a zis ca ar fi impreuna cu el daca lui i ar placea de ea si m-am suparat si dupa a zis ca a glumit., se aranjeaza atunci cand il vede, iar eu o intreb pentru cine se aranjeaza asa? si a zis si ca e geloasa pe mine ca el ma place si eu nu fac nimic. Pe mine chestiile astea ma deranjeaza.
Mentionez ca el pe ea nu o suporta deloc...
Oare sunt eu paranoica? Sau ea il place?

Răspuns Câştigător
| Helper004 a răspuns:

Avedarul este ca nu exista prietenie adevarata. Nu poti spune ca ai prieteni, ci doar cunostinte. Fiecare e pentru el si acest lucru se aplica si in cazul tau si al prietenei tale. Bafta in continuare!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident si ea il place foarte mult pe baiatul ala!
Tu nu vezi ca esti in competitie cu ea?

| Caro34 a răspuns:

Posibil ca-l place si ea insa de ce iti bati capul, daca el te place pe tine? Fii sigura pe tine și lasa ispitele sa treca! Fiecare poate incerca, depinde daca i se prinde! Apoi Facebook e altceva; acolo toti dau un Like! Comporta-te dragut cu prietenul tău si nu-ti mai bate capul cu astfel de gânduri! Important este ca el te vede doar pe tine! Numai bine!

| Victor453 a răspuns:

Nu prea cred ca trebuie sa ai griji,mai ales cand iubitul tau nu o suporta.Dar stii totul se poate schimba, de aceea alegerea este a ta, daca te temi si crezi ca ceea ce face nu-i frumos, atunci ia ramas bun de la dinsa, deoarece o prietena buna ti-ar fi sustinut in toate, dar nu ar fi sa se staruie sa fie cu iubitul tau.

| Lzehxo a răspuns:

Daca el nu o suporta e ok, dar eu inclin sa cred ca il place.

| nhhv a răspuns:

O prietenă te susține în tot, tipa asta se pare că e prietenă doar de față cu tine. Te sfătuiesc să-ți vezi de ale tale, să vorbești cu tipul ăsta și s-o lași pe ea, deoarece te va trage în jos tot mai mult.