| Cristina.remember.the.timeee a întrebat:

Prietena mea cea mai buna s-a despartit de prietenul ei, e foarte trista, nervoasa...asculta melodii triste... e indiferenta...nu stiu ce sa fac ca sa nu mai fie asa... vreau sa o fac mai vesele, mai cu picioarele pe pamantsad Help mesad multumesc.

5 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Trece cu timpul, lasa angoasa sa isi faca treaba si o sa fie ca noua in scurt timp. Uneori trebuie sa fie si furtuna pentru a apare curcubeul happy

| marsy a răspuns:

Skoate-o la plimabre, in aer liber, incercati sa deskoperiti, sa vizitati lucruri, oameni noi. Are nevoi de a cunoaste, de a se incadra in ceva. In primul rind are nevoi de TINE... sa fii mereu in preajma ei. arata-i kit de mult o iubesti. sh spune-i sa nu mai fie trista deoarece te intristeaza sh pe tine. Uitati-va impreuna la vreun film. sau la poze. care includ amintiri mai veki cu voi doua.
Sh spune-i k prietenii vin si pleaca...
Asa k nu are asa multe de pierdut. o sa gaseaska altul si mai bun.
pup

| r8driver a răspuns:

Ca sai treaca are nevoie de nr. meu

| iluminous a răspuns:

Dragutzo imi pare rau sa iti spun, insa deocamdata nu ai ce face, decat sa ii umpli timpul cu activitati ce o fac sa uite de starea in care se afla. daca va sta toata ziua retrasa si izolata, nu va putea sa uite, pentru ca numai la el ii va sta gandul. ocupa-i mereu timpul, asta e tot ce poti face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sun-o din cand in cand, mergeti si plimbati-va impreuna, in parc, cu rolele daca aveti, daca aveti anumalutze plimbati-le impreuna, fa-i cadou un pisic sau un cathelush daca nu vii macar de plus.