| USERname_1596 a întrebat:

Prietena mea e indragostita de el, Eu sunt indragostita de el, El imi spune ca sunt cea mai buna prietena a lui, El nu stie ca`l plac, Eu cred ca ma place.

Anu` trecut am fost cu un tip, prietenul lui cel mai bun ne-a impins de la spate cum s`ar spune,(eu nu-l suportam atunci), timp de 2 luni si jumatate cat am fost cu prietenul meu am inceput sa ma indragostesc de prietenul sau. Dupa ce n`am mai fost cu el, din cauza ca fostul` ii spunea prietenului sau sa fiu din nou cu el eu i-am zis celui pe care`l plac acu`big grinaca mai vb cu mine vre`odata despre el nu o sa mai vb cu tine!(prostii, eram deja"in limba dupa el"). Atunci ei s`au certat si cel pe care`l plac acu` a devenit cel mai bun prieten, insa cred ca ma place, pentru ca toata lumea spune asta si uneori si eu cred asta, e mai altfel cu mine, imi spune orice, ma complimenteaza, imi zice ca ma place si apoi eu il intreb".batting eyelashesserios?batting eyelashes" si el zice "da..."(enter)"ceai mei amigo(asa ne alintam), glumesc"... dar se intampla destul de des si o data mi-a spus si prietenu` sau ca ma place,. Ce sa fac? Am nevoie de un sfat!

Răspuns Câştigător
| dydy_1756 a răspuns:

E cam complicata situatia ta, dar daca intr-adevar il placi happy incearca sa-i observi comportamentul indeaproape cand e in preajma ta, daca se intimideaza, se comporta diferit cu tine sau pur si simplu nu-si mai dezlipeste ochii de tine. Daca nici asa nu te convingi ia-ti inima in dinti si intreaba-l diplomatic ce parere are el despre tine, cum te vede el sau poti chiar sa-l intrebi daca te place happy

4 răspunsuri:
| Anda_5509 a răspuns:

Nu am inteles perfect, dar fie.

Tu il placi, el te place... dar problema e prietena ta...Incearca sa i explici cum sta treaba, poate este ceva trecator, poate nu a ajuns in stadiul sa se fi indragostit de el.Nu ar merita sa va stricati prietenia pentru un baiat, ca doar nu e singurul din lume, insa daca pr ta este intreadevar o prietena buna va intelege, si se va bucura pentru voi dka o sa fiti impreuna.Hai succeshappy

| multimoak a răspuns:

In ce telenovele traiesc unii laughing

| parazitu_8805 a răspuns:

N-am inteles nimicastraight face zau
Dar daca te place si u il placi fi cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in acelasi stadiu incerc sa il fac sa ma placa la maxi sa vad ce poate incerc sa-i arat ca-l plac si vreau sa fiu cu el dar cu incetinitorul succes