| HotinAlexandra a întrebat:

Prieteni vin si pleaca, asta chiar mi-s-a intamplat si mie, voua vi-s-a intamplat?, si dc?, astept raspunsuri

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

S-a intamplat, greseala a fost cand i-am considerat prieteni, erau primii la usa mea cand trebuia sa mergem la scandal (mai faceam prostii inainte) sau cand era de cerut bani, in rest absenti, le-am dat viteza acum mult timp, nu le simt lipsa.

| Violleta2022 a răspuns:

Asa-i de cand lumea si pamantul: prietenii ii alegem noi, de aceea vin si pleaca, doar familia ramane inotdeauna in viata noastra.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da

| sierra1 a răspuns:

"Prieteni vin si pleaca...astept raspunsuri"

E corect ce spui DACĂ mai pui un "i"

| Hyperion7 a răspuns:

Oamenii vin in viețile noastre pentru a ne maturiza, de asta unele experiențe sunt traumatizante.
Oricum, se spune că până la un ±25 de ani prietenii sunt trecători, mă gândesc că după 25 de ani îți vin mințile la cap și știi cum să alegi, zic și eu

| Nirvanaaa a răspuns:

Cred ca tuturor ni s-a intamplat.
Fiecare a luat-o pe drumuri diferite și se răcește relația de prietenie până când nu mai exista. Sau e doar temporara pentru un anumit interes.