| FrozenRose_7553 a întrebat:

Pro sau Contra telefoanelor mobile pentru adolescenti? Argumentati laughing
P. S Sunt prolaughing

9 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Eu sunt pro, insa doar pentru ca in ziua de astazi am ajuns dependenti de contactul la distanta. Pe de alta parte, daca nu ar fi vorba despre convorbirile cu persoanele importante, sunt total impotriva telefoanelor mobile. Bineinteles, poti asculta muzica, poti juca jocuri, insa iti spun din propria experienta ca toate acestea sunt nocive, in primul rand pentru ca iti ocupa timpul intr-un mod exagerat, si in al doilea rand pentru ca trimit anumite radiatii care in timp de afecteaza.

| Anduciu a răspuns:

Pro.Telefonul meu stie totul despre mine, ii spun totul si nu ma contrazice niciodata.Imi tin in el toate pozele, toata muzica, multe lucruri care ma fac fericita. Cel mai des il folosesc pentru a vorbi cu rudele, cu majoritatea prietenilor vorbesc prin mesaje.Ador sa scriu mesajeeelaughing.

| elasexygagica a răspuns:

Clar pro.

| DraPraaHaarp a răspuns:

Pro.nu stiu ce argumente sa iti dau, dar chestia e ca nu prea mai vezi vreun adolescent fara telefon, e ca un fel de accesoriu mereu la moda.eu nu ma pot desparti de telefon si uite chiar mai avem nevoie de el in situatii speciale, dupa cum ati obs...sau nu.chiar si copii de 10 ani i vezi cu telefon mobil.si performant.laughing. oricum eu cred ca avem nevoie mare de telefon ca mna, acum aproape tot se rezolva prin telefon. unde mai vezi o discutie fata`n fata? doar unele exceptii ca restul:''dnd. vb la tel!''laughing

| DSGline a răspuns:

Sall!
Amu sa fim seriosi de exemplu eu nu cred ca mas descurca fara el deci sunt PRO!

| babyblue a răspuns:

Sunt pro 99%. De ce? Pai fara comunicatie ce ne-am face? Fie, mai exista si scrisorile, dar de ce nu am profita de pe urma tehnologiei avansate?
Sunt contra in proportie de 1% deoarece stiu ca telefonul emite niste radiatii daunatoare.

| Be12345 a răspuns:

PRO! ce ne-am face fara el? fara jocuri, aplicatii, internet, filme in timpul orelor plictisitoare de la scoala... smug

| ღm0tzataaღ a răspuns:

Pai prosmugsmug

E bun cand esti plecat sa poti suna pe cineva sau cand ai probleme...ne mai vorbiind ca poti asc si muzica prin ore, cate o datahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaa.Proo.Dar//pentru adolescenti?laughinglaughingrolling on the floor
Daca au nevoie sa fie sunati de parinti ca acestia sa stie unde sunt-da.
Dar daca asculta numa' muzica si-si strica urechile; sau isi fac poze *£"!-nu.big grin