| skizzocata a întrebat:

Problema mea este faptul ca in sfarsit pot sa imi indeplinesc visul de a pleca in new york. stiu ca pentru multi ar fi cel mai bun lucru din lume dar pentru mine e diferit. chiar daca e o sansa care nu vine de 2 ori in viata nu vreau sa pierd ce am facut aici in 15 ani. nu vreau sa imi pierd prietenii dar mai ales nu vreau sa o pierd pe fata pe care o iubesc cel mai mult. ce ziceti sa fac?

Răspuns Câştigător
| madU_2074 a răspuns:

Mereu in viata vei avea de ales.cea ce e foarte dificil.Dar sa sti.prietenii adevarati nu te vor uita niciodata, iar in cea ce o priveste pe Ea.nu stiu ce sa zic.stiu ca ti ff mult la ea.dar sa stii ca ea nu te va uita niciodata si te va purta mereu cu ea in suflet.decizia iti apartine.gandeste'te foarte binewinking

4 răspunsuri:
| abubusd a răspuns:

Sa iti urmezi inima; tu esti singurul care poate lua aceasta deciziebig grin

| DeeaNegrea a răspuns:

Buna.Ai spus si tu ca este o sansa unica asa ca eu zic sa nu o ratezi.Prieteni o sa poti sa iti faci si acolo, dar aici nu o sa poti niciodata sa reusesti pe plan profesional. E decizia ta, eu una m-as duce. Succes!

| SkaRrY4MyLoV3 a răspuns:

Frate daca stai sa te gandesti prieteni poti sa-ti faci si acolo... bine nu ca cei de aici (eu)laughing dar totusi poti. in fine deci e decizia ta. dar o iubire ca asta vine doar odata in viata. deci eu zic ca e mai bine sa te gandesti de 2-3-4-5 ori inainte sa iei o decizie. sper sa fie cea mai inteleapta decizie pe care ai luat`o vreodata. Succes si decizia e de partea ta. FUNDA?

| skizzocata explică:

Dupa 1 an : Am ales sa nu mai plec si sa raman in tara alaturi de prieteni si de iubita mea.intre timp au avut loc mai multe schimbari. din sumedenia de prieteni am ramas doar cu un prieten. m-am despartit de iubita mea iar acum ea e cu altul.
Dar nu mai pare rau. singurul prieten care mi-a ramas mai e ca un frate. iar locul fetei pe care o iubeam a fost loat de alta fata care din pacate nu stie ca o iubesc.