| Yonutz_Crysty_1999 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti niste rime cu cuvintele "creata", "frumoasa" si "blonda" sa imi pun la status big grin. Sau niste statusuri de dragoste! Ofer Funda :X

Răspuns Câştigător
| xdiduuu a răspuns:

Http://www.rimeaza.org aici pui cuvintele si gasesti rima, si statusuri de dragoste : 1. Zâmbetul ei de copil nu se răzbună, te face să te simţi cel mai puternic om când o ţi de mână.
2 Nimeni nu-mi poate fura zâmbetul care îmi apare atunci când mă gândesc la tine!
3 Poate că pentru lume eşti o singură persona, dar pentru mine, eşti întreaga lume.
4 Cine te iubeşte cu adevărat nu îţi spune o poveste dar te face să o trăieşti.
5 Tu eşti aici când totul dispare, mă faci să cred că iubirea nu moare!
6 Există un loc în care poţi atinge o femeie şi o poţi face să innebuneasca de plăcere. Inima ei!
7 Iubirea nu trebuie să fie perfectă. Să fie adevărată este suficient.
8 Asta e iubirea, o luptă continuă pentru acea persoană specială!
9 Cele mai frumoase cadouri pe care un băiat le poate face unei fete : timpul, atenţia şi toată iubirea lui.
10 Dacă inima ta ar fi o închisoare, aş dori să fiu condamnat pe viaţa.
11 Dragostea ce ţi-o port nu e doar un sentiment. E viaţa şi inima mea, e sufletul meu. E singurătate şi lacrimă. Este, pur şi simplu, totul.
12 Spui că iubeşti da? Arăta-mi prin fapte, nu prin vorbe!
13 Dragostea nu este ceva ce doreşti, este ceva ce oferi.
14 E greu să uiţi o persoană care ţi-a dat atâtea motive să-ţi aminteşti de ea.
15 Unii oameni trebuie să se despartă că să îşi dea seamă că sunt făcuţi să rămână împreună.
16 Şi orice loc devine perfect pentru mine atunci când îmi eşti alături.
17 Dragostea este ca un război, uşor de început şi greu de terminat.
18 Nici o distanţă nu poate distruge adevăratele sentimente.
19 Şi există mereu un : "Am nevoie de tine" în spatele cuvintelor "Sunt bine".
20 Atunci când într-adevăr contezi pentru cineva, acea persoană îşi va face timp pentru tine mereu, fără minciuni, scuze şi promisiuni.
21 Nu aş suportă să văd pe altcineva lângă tine pentru că nimeni nu te va iubi aşa de profund cum o fac eu.
22 Ea: Şi dacă o să te îndrăgosteşti de altă fată? El: Care fată mai are ochii tăi? zâmbetul tău? sufletul tău? Niciuna!
23 Dragostea este compusă dintr-un singur suflet care trăieşte în două corpuri.
24 Nu pot să-ţi spun acum ce vreau. Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ţi-l rostesc. E acel simplu te iubesc!
25 Eşti iubitul minţii, inimii şi trupului meu, eşti prinţul fermecat al viselor mele romantice, încântarea şi minunea sufletului meu!
26 Iubire înseamnă să sculptezi în inima ta chipul celui iubit şi ochii tăi să fie oglinda în care să se reflecteze chipul celui iubit!
27 Cine eşti tu? Cum de ai apărut în viaţa mea? Atât de brusc, atât de profund, atât de plăcut.
28 Eşti atât de dulce atunci când zâmbeşti, când râzi, când plângi, când mă cerţi, când mă alinţi, când mă iubeşti!
29 Ai grijă de zâmbetul tău, de buzele tale, de sufletul meu. Ai grijă de inima mea. Ai grijă de noi şi de dragostea noastră.
30 Aş vrea să cred, să pot visa, să te aduc de partea mea. Aş vrea ca timpul să-l opresc să-ţi spun de fapt cât te iubesc.

1 răspuns:
| badalanalina a răspuns:

Cel mai frumos este sa scrii la status ce simti cu adevarat