| Denis2010den a întrebat:

Recent am împlinit 14 ani și trebuie sa fac buletinul și nu știu cum sa îmi fac semnătura, precizez ca numele meu e Denis.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Exersezi mai multe feluri de "denis" pe o foaie, desi de obicei poti semna cu numele tau de familie, este mai indicat, dar nici asta nu este o regula generala!
exersezi un anumit tipar de "semnatura" pe o cola de hartie pana iti place una anume si o repeti pe aceea pana devine un automatism
deci incearca nu cu denis ci cu numele tau de familiewinking

| Violleta2022 a răspuns:

Asa cum te pricepi tu cel mai bine si mai frumos sa-ti scrii numele, de mana.
Uite aici cateva variante impreuna cu numele de familie sau doar cu initialele:
PopescuD
P.Denis
PopescuDenis

Uite si aici cateva sfaturi:
https://ro.artlogo.co/......-signature

| dullcat a răspuns:

Buna, Denis.E practic o mazgaleala care te va reprezenta pe tine, nu fizica cuantica.laughing Gasesti pe net destula inspiratie daca esti in pana de idei.Aceasta ar trebui sa fie cumva usor de citit, relativ scurta, ca pe timpul vietii vei tot avea de semnat chestii si ti se va pune de la atata birocratie, plus ca trebuie sa fie, asa cum ziceam mai sus, si specifica pentru tine, pentru persoana ta, pentru numele tau.O poti face cursiv sau in diverse moduri:

https://ro.pinterest.com/pin/21181060721559733/

| Hyperion7 a răspuns:

Pur și simplu faci o semnătură, nu îți trebuie ceva special, poți să te semnezi cu inițiala numelui de familie și faci o mâzgălitură și aia e

| Yasmin875 a răspuns:

Scrii "D" de teribiliști și bagi numele tău de familie în el începând cu bara.

| Flegma69 a răspuns:

Doar scrie numele tău de familie, așa am făcut și eu