| ArkanHell a întrebat:

Rezolvi ceva daca faci 12 clase fara sa dai bacul sau sa pici bacul fara sa il mai dai?
Iei cumva diploma cand treci clasa a 12-a chiar daca nu mai dai bacul? sau iti scrie undeva ca ai 12 clase?

5 răspunsuri:
| Ingrid16V a răspuns:

Chiar daca NU iei bac-ul, vei primi diploma de 12 clase smug Iar cand vei lua bac-ul vei primi o diploma de bacalaureat :X Bafta:*

| Dana211 a răspuns:

12 clase nu scrie nicaieri daca ai sau nu (desi s-ar putea sa primesti o diploma da nu sunt sigura), in schimb primesti o diploma pentru terminarea a 10 clase.
Daca termini clasa a XII-a si nu dai bacul sau il pici si dupa nu mai dai e ca si cum nu ai fi terminat liceul si practic ramai doar cu 10 clase ( ca pentru asta primesti diploma) lucru care te poate dezavantaja cand vine vorba de gasirea unui loc de munca.

| beastboy84 a răspuns:

Iti da o diploma de 12 clase dar nu si diploma de BAC. Bafta!

| beastboy84 a răspuns:

Iti da o diploma ca ai absolvit 12 clase dar nu iti da o diploma care sa dovedeasca ca ai luat Bac-ul

| beastboy84 a răspuns:

Iti da diploma de absolvire a celor 12 clase dar nu iti da si diploma prin care dovedesti ca ai luat BAC-UL daca ti-am trimis raspunsul de mai multe ori SCUZE! dar imi apare o eroare si nu stiu daca s-a trimis.