| Lacramioara7531 a întrebat:

S-a intamplat sa va faceti prieteni doar din teama de singuratate, doar de complezenta?

Răspuns Câştigător
| Aiicha a răspuns:

Nu, niciodata.Constiinta nu ma lasa, simt un disconfort total chiar si cand vorbesc cu persoane care nu le agreez din privire, dar sa-mi mai fie si prieteni? In zilele de azi, persoanele care au o multime de prieteni sunt considerati populari.Mai bine sa doi, trei prieteni apropiati, decat sa ai o suta si asta doar de fatada.
Prefer singuratatea, decat sa-mi fac prieteni doar din teama de singuratate.Nici nu ii poti numi prieteni, pe acele persoane din punctul meu de vedere.
Sper ca nu te-am plistisit, dar vreau sa aud si versiunea ta, tu ti-ai facut prieteni doar de fatada?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Preferam mai degraba sa imi fac prieteni de complezenta decat sa ii alung pe cei langa mine fara cuvintehappy

| Aiicha a răspuns:

Irina, poti sa-mi spui si pe numele adevarat.winking

| DmnProfesoara a răspuns:

Da, chiar mi s-a intamplat.Insa,doar un prieten virtual, nu adevarat.Insa,totusi inca tin legatura cu eawinking.

Aveam vreo 14 ani, si treceam ca printr-un fel de depresie.Adica ma despartisem de iubitul meu, mancam mult, nu mai vorbeam cu adevaratii prieteni, intr-un cuvant vroiam sa fiu singura.
Mi-am pus la messenger ceva de genu' " Viata este cel mai mare obstacol al meu" sau nu mai stiu exact... Oricum, chiar atunci imi trimite cineva un mesaj "Ce-ai, fa?" laughing.

Mi s-a parut rautacios mesajul ei, si am inceput-o sa injur.Insa ea nu-mi raspundea la injuraturi...Am observat si eu asta dupa vreo 8 minute de scris incontinuu.

Atunci ea imi zice "Ok, vad ca te-ai oprit. Ti-am scris asa pentru ca am trecut si eu printr-o depresie si stiu cum e etc etc (ma rog, incepea ea sa-mi explice)

Mi-am dat seama ca si ea se despartise de iubitul ei si ca n-a facut bine daca s-a inchis in camera ei. Mi-a zis si ca a avut de suferit din cauza asta, din cauza ca nu comunica

Oricum, cred ca de atunci am inceput sa ies din aceea depresie. Mi-am cerut scuze prietenilor, si mi-am facut alt iubittongue (sa-i fac ciuda celuilalt) laughing

Pastrez legatura cu ea, si ne-am promis, cand vom creste sa ne vizitam una pe cealalta.

| bOse a răspuns:

Nu

| Andra_5221 a răspuns:

Nu. Nu pot sa fiu prieten cu cineva pe care nu il pot respecta. Prieteniile false nu cunosc respectul, deci...nu.

| flory_5471 a răspuns:

Prieteni nu, doar amici. Prietenii mei sunt persoane cu care am copilarit, cu care am ras si am plans pentru lucruri importante sau pentru cele mai marunte lucruri, cu care ma intalnesc si azi, chiar daca au trecut 12 ani de cand eram niste pustani care nu aveau in cap decat joaca. Amici mi-am facut destui, si nu din teama de singuratate, ci din anumite imprejurari.

| Lacramioara7531 explică:

Nu, normal ca nu Aiicha.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, niciodata.Intotdeauna imi aleg prietenii cu grija, nu oricine imi poate cunoaste sufletul cu adevarat! Niciodata nu voi face asta din teama de singuratate, nu iti poti deschide sufletul in fata oricui, in ziua de azi nu mai poti avea incredere in oricine...