| Maria_3931 a întrebat:

Sa va spun ...este prieten de familie...pe mess vorbim ...ma face sa rad ...dar.iesim afara si ma evita si atunci cand trec pe langa el se uita la mine ...parca ar vrea sa-l salut...sa va spun sincer.atunci cand l-am vazut cu o fata(nu e prietena lui_)am inceput sa o urmaresc paia sa vad ce face...si pe el...se intampla sa ne uitam reciproc unu in ochii celuilalt ...si.nu stiu voi ce credetei ma place/?

8 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cred ca este foarte rusinos daca pe messenger vorbeste liber si chiar te face sa razi, iar atunci cand va intalniti nu are curajul nici macar sa te salute.Eu nu zic sa il saluti tu, pentru ca baiatul saluta primul fata [cica...], dar nici sa te faci ca nu il vezi.Il saluti o data, vezi cum reactioneaza si vezi daca data viitoare te saluta si el. Daca nu o face, ori e foarte foarte timid, ori nu este interesat de tine.big grin

| hândel a răspuns:

Saluta-l pe strada, doar nu te mananca! Probabil o fi mai rusinos, insa cred ca va placeti cam in aceiasi masura. Deci, preia tu initiativa, saluta-l pe strada, deschide o cale de dialog cu el, caci o data trecuti de acest prag al indoielii verbale, sunt sigur ca se va lega o prietenie deschisa-ntre voi.winking

| St!L a răspuns:

Intreaba-l!

| Kidu a răspuns:

Tipic, pe mess gura mare, in realitate tace chitic.
pai ajuta-l tu sa se destindasmug
zambeste-i, priveste-l in ochi, saluta-l in primul rand.happy
bafta!:*

| miha<3 a răspuns:

Categoric te placebig grin

| Maria_3931 explică:

El si ea vorbeau...(cred ca am devenit ..nebuna)stiu ca e un siplu lucru dar sincer nu mi-a placut

| BaddieBae a răspuns:

Asa mi se intampa si mie cu un baiat la scoala.cand am citit asta m-am gandit ca poate am postat eu intrebarea dar am uitatlaughingma rog. Ia tu initiativa.baietii sunt mai timizi. Poate puteti devenii prieteni, foarte buni prieteni si mai departe stii si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu-l saluti? asa si ce faceau? pai spune-ne tot altfel nu stim ce sa credem, mai ai si tu rabdare o sa-ti dai seama.