| Didi_9407 a întrebat:

Sa vedem cu ce ma puteti ajuta... Am o prietena care vorbeste p[rin sms-uri cu un baiat. Nu s-au vazut face to face never. Cica tipul e o mica vedeta, dansuri, si e din Bucuresti.Prietena mea s-a indragostit de el, e foarte naiva din punctul asta de vedere. Intr-o zi mi-am facut un id si m-am dat drept alt cineva, tipul cu care vb ea s-a dat la mine si chiar a vb f urat de ea, cum ca e o tipa de langa el si ca il enerveaza si vor sa se desparta ca e posesiva. I-am zis prietenei mele ce am facut, i-am trimis conversatia insa ea nu m-a crezut. El a inceput sa o minta ca nu era el pe id lui si ea l-a crezut pe el, dand la o parte prietenia stransa care ne leaga. Ca si cum are incredere intr-un strain si in mine nu... Acum am aflat ca de fapt tipul e din orasul nostru(Brasov), culmea ca am aflat intamplator, un prieten de a meu avea telefonul meu la el, iar un alt tiip a inceput sa ii povesteasca cum isi bate joc de o tipa care cica e inebunita dupa el si crede toate minciunile. Ca el o minte si ea crede absolut orice, a luat poze cu un dansator de pe un site si s-a dat drept el. Prietenul meu i-a aratat poza de pe telefonul meu cu prietena mea si el a recunoscut-o. Nu stiu ce sa fac, sa ii spun prietenei mele sau nu? Daca nu ma crede si va zice ca sunt geloasa si vreau sa-i despart cum a facut prima data?

2 răspunsuri:
| Claudiu2011 a răspuns:

Trebuia sa salvezi conversatia de pe mess sa eu arati.in afara de asta creca e mica de ani.mai intra odata cu alt id si vb din nou cu el si salveaza conversatia de data asta si arataio.

| Francesca_9612 a răspuns:

Pff. Asa se intampla deseori...Bai eu zic sa-i spui in fata, si direct, ca sa nu o mai complici atat, si ea v-a intelege daca o minti sau nu. Dar totusi e absurd sa se indragosteasca de el cand nu l-a vazut niciodata.Demonstreazai si ei cine este presupusul ei "iubit", ar trebui sa aiba mai multa incredere in tine ca doat sunteti prietene, si nu ar trebui sa se lase pe mana orcui...Succes prietenei tale, si prieteniei voastre