| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca viata nu ar mai avea sens? Ce metoda de a va sinucide ati alege?

Răspuns Câştigător
| y7y7y7 a răspuns:

Viata are rost indiferent prin ce trecihappysi eu ma incercat de 3 ori sa ma sinucidstraight face si am scapat de 2 ori am luat pastile si o data mi-am taiat venelestraight face sa iti zic si de ce k poate asa o sa vezi ca nu esti singurul care ai probleme si nu o sa te mai gandesti ca viata nu mai are senshappy prima data ma vrut sa ma omor la 12 ani caci parintit mei nu au vrut sa ma ia sa locuiesc cu ei de mica am stat numah cu bunici. intr-un final la varsta de 15 ani am ajuns sa locuiesc si eu cu parinti acum am 19 dar nu a durat mult pentru ca tata a fost inchis...si acum este tot in puscarie atunci am vrut sa ma omor a 2 oara si a treia oara cand mama mea s-a maritat din nou si s-a mutat acasa la acel barbat si eu acum stau singurastraight face.si culmea ca mi-am facut un prieten mama nu e de acord cu el si a zis ca daca o sa mai stau cu el o sa ma dea afar din casastraight facedeci nu am o viata prea roz dar incerc sa vad partea buna ca sunt sanatoasa si o sa vina ziua cand o sa imi fie bine si o sa spun ca "vreau sa mor cand toate ceasurile arata ora la fel"aaa si dupa faza cu pastilele mi-am nenorocit ficatu deci nu te mai gandi ca viata nu are rost happy.si la mana m-am ales cu o cicatrice de toata frumosetea.bafta in toatehappy

2 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Tine cont ca viata este doar una si alta nu iti mai da nimeni.Pentru fiecare dintre noi viata are sens, cu toate ca, toti avem probleme mai mari sau mai mici si nu ai voie sa te gandesti la un asemenea lucru.Trebuie fiecare dintre noi sa luptam, sa avem mentalitate de invingatori, altfel, totul ni se pare irealizabil.Sa incercam sa aflam ce lucruri ne-ar face placere sa realizam si o sa vezi ca totusi VIATA ARE UN SENS.

| Alice001 a răspuns:

Viata are rost indiferent de prin ce treci happy nu ate rost sa te sinucizi sad vei sti cand mai ai de trait doar cand te cheama domnul si pana atuncea trebuie sa iti traiesti viata pentru ca nu sti cat de repede sau tarziu te va chema. este un pacat sa te sinucizi. trebuie sa astepti pana se stinge lumanarea.sa ai o viata fericita happy :*