anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Sal'tare, TPU! De cand a inceput liceul, am pus ochii pe un baiat si tare as vrea sa stiu ce e cu el. Inainte stateam in prima banca, singura, nu vorbeam cu nimeni, la cat de timida-s nu ma mira, asa ca m-am refugiat in desen. Desenul ma face sa ma simt mult mai bine in situatiile de genu'. Il observam din cand in cand ca se uita la mine, neinteresat, normal. Dupa, profa m-a mutat cu o colega in fata bancii lui. De cand stau cu colega, am prins mult curaj si m-am apropiat de el. E tipul ala de baiat glumet cu toti si amuzant. Am inceput un alt desen acolo, si dupa vine si-mi zice: "iar desenezi? La fel faceai si cand erai dincolo." Intre timp, rar, cand vorbea cu mine radea la glumele mele, am scris pe o foaie numele lui si o lipit-o de-un obiect de-al lui, etc. Dupa s-a mutat tocmai in coltul celalalt al clasei, de ce, intrebati-l pe el. A luat distanta de mine, insa uneori cand trecea pe langa banca ma gadila sau ma atingea in trecere. Imi tot fura colierul, nu voia sa mi-l dea, ba chiar o data l-a purtat toata ziua laughing Are si poze cu mine facute pe ascuns. Mi-am schimbat si eu coafura o data si ma face urata (in gluma). Si il surprind foarte des ca se uita la mine pe furis, iar cand fac contact cu el nu intoarce capul (ca obiceiul ala cand placi pe cineva). Astea se intampla foarte RAR. In rest el vorbeste, glumeste si rade in preajma altor fete si nu il dernajeaza contactul cu ele deloc. Cand ma gandesc si eu sa il bag in seama, nu reactioneaza in niciun fel, asa ca mai bine ii dau spatiu. Frate, omul asta ma place sau nu? Faptul ca obsertva lucrurile astea ce inseamna? Nu inteleg, sunt foarte confuza. Fosta lui colega de banca mi-a zis ca a intrebat-o cum ma cheama pe Facebook si a zis ca "ma place" dar la cata caterinca face el nu cred nimic. Ma place sau doar asa ii place lui sa fie cu toate? (bazat pe semnele care vi le-am scris mai sus) Astept pareri.
Multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa l ignori si sa ti vezi de viata. daca te place, vine el.