| Mariusik32 a întrebat:

Sal TPU am si eu o intrebare cum pot dezactiva un cont de facebook?
Funda :X

Răspuns Câştigător
| lulu_5281 a răspuns:

1. Intra in contul tau de pe www.facebook.com si dai click in partea dreapta sus pe optiunea "Contul meu" si selectezi "Setarile contului".

2. Ai deschis pagina "Setarile contului" si in partea de jos ai sectiunea "Dezactiveaza cont". Poti sa dai click acolo sau direct aici: DEZACTIVEAZA CONTUL MEU DE FACEBOOK!

3. Selecteaza oricare dintre optiunile prezente la "Motivul pentru care:" si apoi click pe butonul "Confirma".

Aceasta operatiune iti va dezactiva pentru o perioada limitata de timp contul de Facebook. In schimb, daca vrei sa stergi DEFINITIV contul, e suficient sa dai click aici: STERGE CONTUL MEU DE FACEBOOK!

3 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Dai la contul meu--> setarile contului --> dezactivati contul

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut. Account->Account Settings->Security->Deactivate your account.

| giirkssss a răspuns:

Pai dai contul meu, apoi dai setarile contului, apoi dai securitate si ai acolo o optiune "Deactivate your account."
sau in engleza:
account/ account settings/ security/ Deactivate your account. Apoi vei primi un mesaj pe e-mail care spune ca ti-ai dezactivat contul. Daca intri apoi imediat in contul tau, acesta va fi reactivat. Deci nu mai intra pe el pentru a se dezactivawinking
funda? happy