| denisman a întrebat:

Sal TPU, ma puteti ajuta cu niste sfaturi ca sa nu ma prindă ai mei ca fumez. Mai fumez rar când ma duc la bunica pentru ca ea fumează si ai ei cred ca mirosul il iau de când stau langa ea. PS : fara răspunsuri gen nu mai fuma ca nu e bine. Funda

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Eu când am fumat prima oara am cumpărat un pachet de tigari si l-am ascuns in sifonier într-o geaca de iarna pe care nu o foloseam, sau mai ascundeam pachetul in unitatea de la calculator laughing deschideam capacul si puneam acolo pachetul. Cat despre miros ce sa zic mie nu mi-au mirosit niciodată hainele a tigari, le dadeam cu spray, iar mirosul de pe degete se lua repede daca le frecai cu puțină iarbă. Acum succes daca vrei sa mai afli o șmecherie ceva mă întrebi pe mine laughing

| Carla01 a răspuns:

Oricum nu pot să nu evit să-ţi spun că nu e bine să fumezi,îţi distrugi sănătatea, dar asta e fix problema ta laughing).De ce nu le spui, câţi ani ai?
Nu există modalitate să scapi de fumul de tigară, mai bine le spui şi gata, doar ce-o să-ţi facă? laughing

| Vladd97 a răspuns:

Am avut si eu o perioada in care am fumat (a 9a si a 10a). Mama e mai comunista si daca afla, o mierleam. Eu fumam doar pe la scoala in pauze( Niciodata in ultima pauza, uneori chiar nici in penultima), in cafenele in care stiam ca nu ma poate vedea nimeni cunoscut si in cluburi si baruri. Nu fumam deloc acasa. Cat despre miros(cel din haine), ii spuneam ca am fost la o cafea si era mult fum sau chestii de genul.

| Undercover188 a răspuns:

Pai incearca sa nu avansezi in anumite ticuri pe care la ei cand nu fumezi ( sa te musti de buza sau sa ai tendinta sa bagi anumite obiecte in gura ). Iar atunci cand fumezi, fumeaza in aer liber si tine tigarea in asa fel incat sa nu se duca fumul spre haine, a si sa ai mereu apa la tine sa nu iti miroase gura. Ca sa ju iti miroase mainile poti tine tigarea cu o frunza, sau te poti spala imediat dupa pe maini.