| Gabryel133 a întrebat:

Sal TPU, sunt din Constanta si media mea pentru liceu este 7.50, credeti ca as putea sa ajung ceva in domeniul de marina? ce liceu este indicat si ce facultate?

1 răspuns:
| Cara_3762 a răspuns:

Colegiul tehnic de marina Alexandru Ioan Cuza (Navrom). Cea mai mica medie este in jur de 6.90 deci ai mari sanse sa intrii, depinde ce faci la examene. Si ca facultate ai putea alege UMC-ul sau Academia Navala, dar mai e mult pana atunci, ai timp sa te gandesti.