| CastorR a întrebat:

Sall all big grin.
Acum cateva zile am avut varicela... si, mi-a aparut o "buba" imensa pe obraz...Dar apoi ..nu stiu cum am facut..de am rupt'o, si acum mi-a ramas semn, si e atat de vizibil ..nu am cum sa'l ascund.
Ce sa fac ca sa scap, sau macar sa'l remediez cat de cat?

2 răspunsuri:
| Madilyn a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog; el s-ar putea sa aiba pentru tine o crema speciala sau ceva.
Daca iti spune ca nu ai ce sa faci, pentru ca pata sa nu se mai vada, foloseste un corector pentru ten, potrivit culorii pielii tale. Trebuie doar sa il plici in zona unde se afla pata.
PS: Nu garantez ca o sa ti-o acopere in totalitate, insa nu va mai fi asa vizibila.

| lunathemoon a răspuns:

Scuze dar la varicela iti ramane acolo semnu tot restul vietii. nu cred ca poti face nimic!