| Dragos199610 a întrebat:

Sall alll. funda. vreau ca in vara anului 2012 sa merg in italia. ce acte trebuie sa imi fac ca sa pot merge singur pana in italia. am 15 ani momentan si la anul, anainte sa plec fac 16 dar vreau sa-mi fac actele acum ca mama mea este in tara si ea pleaca curand.Si mai am o intrebare, daca imi fac actele acum vor fii valabile pana la anul cand vreau eu sa plec? funda mare.

1 răspuns:
| alle96 a răspuns:

Pai,trebuie sa ai pasaport si buletin, din cate stiu eu. am 16 ani si am plecat doar cu astea 2 :*