| uzzyincateiubeste a întrebat:

Sall...am media de intrare la liceu 9.52. si as vrea la >>LazaR.:, dar la lazar este 9.56 straight face. ce sa fac sa-l pun prima optiune sau sa aplic la alt liceu? ( M. Viteazu - 9.33 ) mersi.cat mai urgent traitzi`ar =)

5 răspunsuri:
| Domyno a răspuns:

Poti sa pui lazar fara probleme pe primul loc, pentru ca e posibil sa nu se ocupe toate locurile si sa intrii si tu...de obicei cam asa se intampla si media de admitere de la anul viitor va fi mai micawinking
Bafta!

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Parerea mea pune Mihai Viteazu decat sa te duci la o medie mai mare decat ai avut-o tu in clasele 5-8 si sa nu faci fata mai bine te duci la un liceu cu o medie putin mai mica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pui pe M.Viteazu cu 9, 33, exista posibilitatea sa intrii acolo.
Daca pui Lazar, exista posibilitatea sa intrii(desi, sansa este cam mica). Oricum, depinde si de mediile celorlalti.
Zic sa pui Lazar pe primul loc, n-ai nimic de pierdut.

| uzzyincateiubeste explică:

Mie sa nu pun laZaR pe 1 si sa-l ratez.si sa se termine si la viteazu.sa raman ca sarmanu p`afar.laughing)