| AmisH a întrebat:

Sall! cum se intelege leul cu varsatorul sau leul cu berbecul?big grin

Răspuns Câştigător
| InsaneDoll a răspuns:

Intreaba-ismug

6 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Foarte bine love struck iti zic eu...

| deniisa a răspuns:

Buna. Pentru aceasta intrebare am decis sa ma consult cu atotstiutorul google. Iata ce ne zice despre compatibilitatea dintre leu si varsator: http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/leu/varsator.php
Iar referitor la leu cu berbec: http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/leu/berbec.php

Pa pa

| ApofissPapaya a răspuns:

Buna, din propria experienta, adica in viata reala iti spun eu cam ce am observat:
-Leu-Varsator: se cicalesc, nu ajung la ura, dar le place sa se enerveze si sa comenteze unul cu celalalt. Deseori au aceeasi parere.Pot fi un cuplu dar nu pe o perioada extinsahappy.
-Leu-Berbec:Se mai cearta, dar mai putin deca cu varsatorul. Au deseori puncte comune si cad de comun acord. Si de pe internet am inteles ca pot si un cuplu perfect, sau nu chiar perfect dar unul bun. P.S.: Eu sunt berbeclaughing.Pa, pa!

| Sicmao a răspuns:

Leu - Versator
Relatie indecisa. Leului ii plac surprizele si varsatorul e maestru in asa ceva, dar acesta are si un spirit analitic deosebit, ce-i va zdruncina primului increderea in faptele proprii.Pe de alta parte Leul e impetuos si-l poate intimida pe varsator, pentru a nu vorbi de dominatia pe care doreste sa si-o impuna si care e in contradictie vadita cu firea libera a celui de-al doilea.

Leu-Berbec
Legatura foarte buna, ambii fiind naturi puternice si afective. Leul admira agresivitatea berbecului si il poate determina sa-si duca actiunile la bun sfarsit.Berbecul trebuie insa sa-i lase rolul conducator in cuplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.eastrolog.ro/compatibilitati/ sper ca ti-am fost de ajutor:P