| scumpika89 a întrebat:

Sall imi spuneti ceva poezi sau statusuri vreau sami scriu pe poze

3 răspunsuri:
| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Sa zic tie o poezie?
codru codrutule ce mai faci dragutule ca de cand nu ne am vazut multa vreme a trecut si de cand m-am departa multe lume am umbla .ata.ms.

| Daria16 a răspuns:

Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."-candva nu demult mi-a scapat ceva..atunci tu ai intrat in mintea mea.

-Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte"

-incepi sa'mi spui:"s-a terminat". sh acum regreti ca ai plecat.

-Langa tine vreau sa visez si sa mai stau.

"Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare. "
"Poate’h ca am aiere’n cap, dar asta e problema mea.Nuh poţi să ma suporţ? Asta ii problema th’a.Nu ma cunosti? Nu mai comenta.Ai grija de viaţa tha nuh de-a mea’
Am invaţat că oricat mi’ar pasa mie, altora nu le pasa:-J
Ei, n`au haru sa copieze originalu` Am muzica in suflet si`n gand.Trec prin toate oriunde, oricand. Muzica e in sufletul meu si va fi aici langa mine mereu. Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.
Curajul nu inseamna absenta fricii, ci puterea de a merge mai departe in ciuda ei.
Te gandesti, Aberezi, Trezeste’te, prea frumos visezi. Lasa timpu sa treaca, poti sa faci treaba sa mearga.Nu te grabii, vei reusi.
Vreau o viata nouaa! Si de restuuu` caramele!

| Daria16 a răspuns:

Funda :X:*>?