| AndreeaAndreutza48 a întrebat:

am nevoie de o părere si de niste urmaritori pe blogul meu va rog frumos mai intai o parere despre povestea care am scris-o :D
http://axinteandreea.blogspot.ro/

43 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vise.Te urci in avion si nu stii unde aterizeaza.Foarte frumos! Parerea mea este ca trebuie sa mai umbli pe la gramatica. Apoi sa revii cu picioarele pe pamant.Nu te asteapta nimeni in New York cu flori.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru darrio2007):

Nu am spus asta, din punct de vedere gramatical am scris corect si astepta sa fac continuarea

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Din punctul tau de vedere. Oricum, vad ca visele sunt pe primul plan la tine.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru darrio2007):

Hai spune ce am gesit din punct de vedere gramatical, am scapat cumva vreo cratima sau un semn de punctuație? Dacă nu prea are înțeles asta e altceva.Și ce dacă ce scriu aici e ceva din capul meu si pare imposibil. Există o vorbă Niciodată să nu spui niciodată
Eu acum nu îți dau replică doar că sunt 100% sigură că din punct de vedere gramatical nu am greșit nimic, nu sunt prima care a făcut astfel de poveste fără sens mai sunt și alții

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Ok.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru darrio2007):

Nu vreau ceartă, dar din contră îți mulțumesc pentru părere

| darrio2007 a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Nu trebuie cearta.Din parerile unora putem invata cate ceva.Eu de la tine iar tu de la mine.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru darrio2007):

Corect,nu sunt ca și unele utilizatoare TPU care atunci cand nu le convine raspunsul se cearta ca și gaitele

| RAY a răspuns:

Numele meu este Isabella Ceaikovski și nu, nu sunt rusoaică și nici nu am avut vreo legătură cu Rusia

numele meu e ion dar n-am nici o legatura cu Romania, vezi ilogica?

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru RAY):

Ei se mai intampla ca unii sa aibă astfel de nume de altă nationalitate, eu am in clasa o fata numita Vasilovici si nu are nicio legatura cu Rusia
Citeste continutul povestii

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea are nicio logica ce scrii tu acolo.
Cel mai mult ma distrat aia cu am luat bilet de avion dar habar nu aveam unde ateriza...

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru suntserios):

Stai că nu am terminat povestea laughing vezi în continuare ce trăsnăi scriu acolo
Cum adică nu are logică?

| suntserios a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

M am prins ca nu ai terminat, dar sa scrii ceva ce nu are nicio logica... total neinteresant.

Cum dracu sa te sui intr un avion si sa nu stii unde merge...

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru suntserios):

E o poveste, capătă logică pe parcurs
Mie mi se pare că are suficientă logică
Sunt și eu începătoare am cerut o părere(Mulțumesc oricum de răspuns și de părere) mai spune ce mai trebuie sa modific la urmatoarea poveste

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand imi place ideea. Adica, e foarte bine ca ai un blog unde sa postezi povesti.
Acum referitor la ce ai scris. Si ce daca daca astia zic ca nu e corect gramatical sau ceva. Ideea am prins-o, si consider ca asta conteaza in primul rand.

Ai spus ca mai sunt si altii care au facut astfel de povesti fara sens. Adica cum? Consideri ca povestea ta nu are sens? Eu unul nu consider asta.
Apropo, la partea aia cu fizica, chair ma regaseschappy eu in liceu m-am axat pe chimie, si nu stiam fizica, mai deloc. Acum ca am inceput si eu facultatea, ghici ce: FIZICA laughing. Dar bine, ca eu am ales asta.
Si tabla aia de acolo, mi separe foarte cunoscuta happy.
Probabil si tie iti plac materile astea reale din cate observ, dar deja consider ca ai depasit asta. Adica, scrii o poveste.
Probabil daca as incepe sa imi scriu si eu din gandurile mele, reale, as umple ceva pagini.

Gandeste-te ca in curand daca o ti asa o sa ajungi sa scrii povesti uimitoare, chiar fascinante. Eu unul pot sa zic sa nu te lasi. Si eu as fi vrut sa am un astfel de hobby, ca sa zic asa, de care sa ma tin, dar...
Ma rog. Eu sper ca te-am ajutat.
Probabil o sa urmaresc in continuare ce publici pe blog. Chiar vreau sa vad ce urmeaza.
Daca vrei as putea sa iti fac mai cunosct blogul, pentru a putea sa afli si parerile altora, cum vrei. Eu unul as vrea sa vad cum o sa curga comentariile la tine pe blog, si numai de bine, si sunt sigur ca o sa se intample asta.

Sau as mai putea sa iti mai dau o idee sau doua despre blog, dar poate vrei sa fi cat mai originala happy.

Astept un raspuns, si in orice caz, continua sa scrii.
Cya

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc mult, nu pun la suflet ce spun altii eu NU renunt, sunt in clasa a 9 a chiar te rog sa imi faci un fel de publicitate la blog momentan am prieteni carora le place poveste, voi scrie mai multe, nu ma deranjeaza daca imi dai niste sugestii
Mersi mult :*

| DoarBogdan a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Cu placere.
Dar nu prea stiu cum o sa iti trimit ideile. Prin gmail? Sau iti las pe blog?
Cat despre publicitate, o sa vad ce pot sa fac...
big grin

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru DoarBogdan):

Gmail plizz

| DoarBogdan a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Oke happy. Am cont pe toate astea oricum.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru DoarBogdan):

Multumesc ca ma sustii in ceea ce doresc sa fac happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Cu placere.
Si eu mersi. Gandul ca pot sa ajut si eu pe cineva ca sa realizeze ceva e foarte frumos happy

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru DoarBogdan):

Hihi cu plăcere, nici nu știi cât mă bucur că pot imortaliza gândurile pe o pagină unde poate lumea să isi dea cu parerea

| DoarBogdan a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

laughing. Si eu as fi vrut sa fac asta. Dar trebuie sa fac si alte lucruri momentan. Dar cine stie, poate am sa o fac mai tarziu.
Momentan pe TPU imi spun gandurile happy si chiar m-a ajutat. Am descoperit ca mai sunt petsoane care gandesc ca mine.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru DoarBogdan):

Eu am in schimb o imaginatie bogata și o dependenta de a crea orice, eu sunt genul care vede imagini dar care nu le poate transpune pe foaia de desen

| DoarBogdan a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Lol. Si eu laughing. Vad intr-o imagine milioane de lucruri, care nu le pot descrie, dar le inteleg foarte bine.
Ps: la un moment dat, chiar mi-am creat in minte o poveste de care sunt foarte multumit, ca sa zic asa. Si ma intrebam mereu cum ar fi daca as fi facut-o publica.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru DoarBogdan):

Daca vrei ti-o postez trebuie doar sa mi-o spui

| DoarBogdan a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Poate am sa o fac. Dar deocamdata vreau sa vad ce iese din povestile tale happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Am sa o citesc fii sigura happy

| DoarBogdan a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Tu esti Blue Roses?

| DoarBogdan a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Ce zici sa adaugi pentru niste inceput o melodie pe fundal? Asa sa fie mai linistita pentru citire? happy Sa imi dai un mesaj la asul.bogdan@gmail.com

| R0R0 a răspuns:

Pare interesant.
Sunt curioasa cu ce vei surprinde mai departe.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru R0R0):

Hei happy mă bucur că îți place

| R0R0 a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

happy

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru R0R0):

happy putem vorbi prin mesaje daca vrei

| R0R0 a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Ok

| xRaveN a răspuns:

Ba, eu nu inteleg. Oke, poate nu are sens la inceput, dar toate poeziile scrise de autorii consacrati au? Adica, eu inteleg mai mult din 'M-am urcat intr-un avion fara a stii unde merg' decat din toate chestiile ce le studiem la romana, la scoala. Eu zic ca, daca nu faceti ceva mai bun, mai bine lasati comentariile astea deoparte. Si cum a spus si ea, totul va avea mai mult sens pe parcurs.

Ma rog, mie chiar imi place ce ai facut si imi place ca abordezi subiecte din viata de zi cu zi. Eu spun sa continui si sa te doara undeva de opiniile astea rautacioase, daca faci cum spun ei vor comenta ca e prea monoton. Oricum ai face, va fi cineva care sa comenteze. Daca ai nevoie de ajutor, spune-mi, mi-ar face placere big grin

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru xRaveN):

Daca vrei imi poti da anumite idei pentru povestile ce vor urma si bine ai zis
Orice ai face gura lumii nu o poti inchide!

| xRaveN a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Sigur big grin Facebook, ceva?

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru xRaveN):

Zi numele de facebook happy

| xRaveN a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Facebook.com/adym758 tongue :3