| NeGaTiwE a întrebat:

:) Am si eu o intrebare:D Deci eu vreau sa invat sa cant la chitara:) Si vreau sa imi cumpar o chitara clasica :) Ce parere aveti despre aceasta este buna? http://www.fly-music.ro/chitare-clasice-4-4/2740-golden- ton-4-4-bk-clasic-set.html Multumesc+Funda;)

Răspuns Câştigător
| MarvK a răspuns:

Buna. Da, la prima vedere e buna, dar sa stii daca are corzi de plastic sau de fier. Adica, conteaza si calitatea sunetului pe care il produce, asa cand o auzi tu, ca incepator, ti se pare ca e buna, dar mai apoi cand o sa iti dezvolti ( sper ) urechea muzicala, o sa vezi diferenta intre o chitara neacordata si acordata si intre calitatea corzilor. Deci da, ai putea sa o cumperi pe asta, dar are corzi de Nylon, nu recomand happy big grin. Bafta!

1 răspuns:
| Catalin970 a răspuns:

In mare arata bine dar eu ti-as recomanda sa incepi pe o chitara acustica sau electro-acustica deoarece are corzi de metal si, chiar daca va fi mai greu la inceput, poate pe viitor vei fi nevoit sa schimbi pe chitara clasica sau electrica si daca iti vei forma degetele pe corzi de metal va fi o joaca cu cele de plastic.