| me4ever98 a întrebat:

ce neturi mai stiti in afara de mozilla firefox, google chrome, internet explorer, safari? raspuns urgent plz! fundita+vot

Răspuns Câştigător
| Eooo a răspuns:

Pai in afara de cele pe care leai spus u mai sus este:opera>(care este cel mai rapid sistem, dar si cel ai virusat)...Netscape>>>lunascape>>>Avant Browser>>Acoo Browser>>>Dolphin3D Web Browser>>>Wyzor>>>Maxthon>>>SlimBrowser>>>Avant Browser>>> maxthon browser>>>Flock>>>CometBird>>>, Wyzo si cam atat sper ca te-am ajutat funda;)?
si foloseste astea daca vrei:
www.google.ro - Motor de cautare in limba romana, maghiara, etc; Google.ro;
www.resurse.com - Motor de cautare pe internet, din Romania;
www.gofind.ro - Motor de cautare cu director web, search engine Romania;
www.murfi.ro - Motor de cautare in internetul romanesc, match;
www.rosearch.ro - Motor de cautare roSearch 2002, cautare Romania;
www.kut.ro - Primul motor de cautare in Ro: cauta pe web;
www.genium.ro - Genium pagina de start cu motor cautare google Romania;
www.2k.ro - Motor de cautare oferte turism in Romania;
www.cmag.ro - Director si motor de cautare de magazine online din Romania;
cauta.siteweb.ro - Motor de cautare romanesc, pe intenet;
www.adr.ro - Hosting, cautare, director web; also: www.search-engine.ro
www.traficmeter.ro - Director web romanesc cu motor de cautare;
www.kompass.com - Kompass, motorul de cautare in domeniul afacerilor;
www.cautari.ro - Cauta: motor de cautare pe internet din Romania;
www.fast.ro - Motor de cautare, director web pagini aurii si pagini albe;
www.arhivarul.ro - Motor de cautare cu specific romanesc;
www.zoohoo.ro - Zoohoo.ro - motor de cautare fulltext romanesc;
www.query.ro - Motor de cautare romanesc: cauta pe web;
www.paginivalcene.ro - Colectie de site-uri valcene, organizate pe categorii.
www.dreptonline.ro - Portal juridic
www.virtual-games.ro
Motoare de cautare (search engines) din straintate:

www.google.com - Motor de cautare Google, google search engine;
www.yahoo.com - yahoo search engine: web, images, audio, video, local, etc;
www.msn.com - MSN search: web, spatiu de lucru, stiri, imagini, local, encarta;
www.altavista.com - Motor cautare web, imagini, mp3/audio, video, news;
www.aol.com - Motor de cautare de la AOL: pictures, audio, local, shopping;
www.ask.com - Teoma + Ask, motor de cautare, search engine internet;
www.lycos.com - Email, motor de cautare: web, people, yellow pages, shopping;
www.clusty.com - Clusty the Clustering engine, cautare online si motor cautare;
www.a9.com - A9 Search engine: reference,, books, wikipedia, people, web, etc
www.wisenut.com - Motor cautare: search. Exactly, preferinte, inscriere site;
www.gigablast.com - Motor de cautare: web, directory, blogs, travel, gov;
www.dogpile.com - Dogpile web search: toate motoarele de cautare intr-unul;
www.metacrawler.com - MetaCrawler search the search engines, motor cautare
www.mamma.com - Mama tuturor motoarelor de cautare, search engine EN;
www.excite.com - My Excite, motor de cautare personalizat, director web;
www.webcrawler.com - Motor de cautare: images, audio, video, news, etc;
www.scirus.com - Motor de cautare pentru informatii stiintifice;
www.ixquick.com - Ixquick metasearch: motor de cautare, setari personalizare;
www.netscape.com - Motor de cautare de la Netscape: web, images, shopping;
vivisimo.com - Vivisimo clustering: motor de cautare online, velocity;
www.blogsearchengine.com - Motor de cautare pentru blog-uri;
www.feedster.com - Feedster, motor cautare feed-uri RSS, RSS search engine;
www.allcrawl.com - Motor de cautare, search engine in limba engleza;
www.directhit.com - Teoma si Ask Jeeves, search engine: search with authority
www.alltheweb.com - Find it all: motor de cautare in limba engleza;
www.go.com - Director web si motor de cautare online, de la yahoo;
www.links2go.com - Links2go PPC search engine, de la GoGuides.org;
www.reference.com - Cautare in lucrari de referinta, dictionare, thesaurus, etc;
www.scrubtheweb.com - Scrub the web search engne: cautare pe internet;
www.search.com - Metasearch search engine: reference, web, directory, etc;
www.searchking.com - Portal Directory, cautare online prin SearchKing;
www.snap.com - Motor de cautare: web, classic, shop, news, jobs, etc;
www.splatsearch.com - Motor de cautare si director web: we do the searching!
www.mapquest.com - Harti, cautare pe harta, rute, maps search engine;
www.whatuseek.com - Web search: all the web, directory, toolbar, add url;
www.where2go.com - Cauta afaceri pe internet, business search engine;
7search.com - Online pay per click search engine, meta search, finding tools;
www.surfgopher.com - cautare online cu director web, search categories;
searchwarp.com - cautare online articole Do It Yourself search engine;
www.stpt.com - motor de cautare: starting point, search engine, directory;
www.towersearch.com - Motor de cautare: website marketing, webmasters;
www.searchit.com - Cauta rapid online: motor de cautare limba engleza;
www.fybersearch.com - Director web si motor de cautare: fyber search;
www.searchdepo.com - Web directory, motor cautare, search depot;
searchramp.com - Rampa ta catre internet: motor de cautare si director web;
www.correctsearch.com - Correct metasearch engine, fast search engine;
www.kaspie.com - Kaspie Search Engine: hoppin' round the net;
www.ezilon.com - Europe Web directori and internet search engine;
www.jayde.com - the B2B search engine, director web si motor de cautare;
www.aeiwi.com - the future of web indexing, motor cautare si web directoy;
www.vxbox.com - Motor de cautare si director web; search engine and web dir;
www.mostpopularsites.net - Motor de cautare cele mai populare site-uri pe ne

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

- Opera
- Space Time
- Maxthon
- Avast Browser
- Phase Out
- Deepnet Explorer

Pentru a afla mai multe despre fiecare intra aici: http://internet-browser-review.toptenreviews.com/

| Aylee a răspuns:

Nu sunt "net-uri" sunt motoare de cautare. Si mai este Opera... il poti incerca.

| Annd a răspuns:

Neturi? rolling on the floor se numesc browsere rolling on the floor)))))
p.s : opera

| JusTMeEmmY a răspuns:

Opera